وضعیت گمیشان به اندازه آق قلا حاد نیست/کاهش شدت سیل با ایجاد موانعگلستان-ترکمن نیوز-  نماینده مردم کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که وضعیت گمیشان به اندازه آق قلا حاد نیست، گفت: ایجاد موانع در حاشیه رودخانه شدت سیل را کاهش داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ رامین نورقلی پور در گفتگو با مهر اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت گمیشان به اندازه گنبدکاووس و آق قلا حاد نیست اما خطر گمیش تپه، روستاهای حاشیه گرگانرود و سیمین شهر را تهدید می کند.

وی افزود: با توجه سیلی که در بالادست اتفاق افتاده و همچنین بخشی از این آب هم در دشت پخش شده مردم پایین دست فرصت داشتند که خود را تجهیز کرده و در حاشیه روخانه ها موانع ایجاد کنند و جلوی شدت سیل را بگیرند.

نورقلی پور ادامه داد: این موانع با استفاده از خاک و کیسه موانع مصنوعی ایجاد شد و خوشبختانه توانستند مانع ورود حجم زیاد آب در روستاها و شهر گمیشان شوند.

وی تأکید کرد: در بخشی از شهر گمیشان هم شاهد آبگرفتگی معابر و منازل هستیم که امیدواریم مشکلی حادی برای شهر به وجود نیاید.

نورقلی پور گفت: خسارت بسیار زیادی به غرب استان و به طور مثال در حوزه کشاورزی وارد شده و باید پیگیر این موضوع باشیم.

وی اظهار کرد: باید سیل فروکش کند تا بتوانیم خسارت را برآورد کنیم و اکنون نمی دانیم که چه میزان به شهرستان آسیب رسیده است.

نورقلی پور خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم که روز شنبه وضعیت گمیشان تثبیت شود و از روز یکشنبه سیل شروع به فروکش کردن کند این امر به شرطی روی می دهد که اتفاق خاص مانند بارش باران سیل آسا نداشته باشیم.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۲

۰۳ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49694

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک