وضعیت آق قلا تحت کنترل استآق قلا-ترکمن نیوز:  فرماندار آق‌قلا با اشاره به طغیان گرگانرود گفت: با طغیان این رودخانه سطح آب در برخی از مناطق ۴۵ سانتی‌متر تا یک متر افزایش یافته با این حال اوضاع تحت کنترل است و مشکل خاصی وجود ندارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛امانگلدی ضمیر اظهار کرد: بر اثر بارندگی های اخیر احتمال دارد تا عصر امروز در روستای سفریلقی به سبب بالا رفتن ارتفاع آب کمی دچار مشکل شویم.

وی ادامه داد: امروز میزان آب ورودی به رودخانه گرگانرود در حوالی آق‌قلا به ۲۰۰ متر مکعب بر ثانیه می‌رسید. بخشی از این آب از طریق شکاف‌ها و کانال‌هایی که در سیل اخیر به وجود آمده است هدایت و کنترل می‌شود.

ضمیر افزود: اسکان اضطراری مردم که شبکه های اجتماعی به آن می پردازند مربوط به گذشته است؛ چند شب پیش هم در پی باران شدید برخی خانواده ها در کنار منازل خود چادر زدند که آسیب نبینند و این موضوع عمومیت نداشت.

فرماندار آق‌قلا بیان داشت: با این‌حال هشدارهایی به ساکنان برخی از مناطق آق‌قلا، و روستاهای سقریلقی، چن‌سیبلی و روستاهای اطراف داده شده است. همپنین به روستاهای اهالی محله‌هایی مانند کل‌آباد، حکیم‌آباد و عیدگاه نیز هشدار داده است تا در صورت آب‌گرفتگی این مناطق در سالن ورزشی امام خمینی (ره) اسکان داده شوند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۲۴

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52155

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک