وضعیت آق‌قلا بحرانی و نگران‌کننده است/ پیشنهاد حفر خندق برای خروج سیلاب آق قلا-ترکمن نیوز:  فرماندار آق‌قلا گفت: پیشنهاد حفر خندق از سمت مسکن‌مهر آق‌قلا تا کمربندی ارائه شده است .
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ امانگلدی ضمیر در خصوص آخرین وضعیت شهرستان آق‌قلا گفت: سطح سیلاب در جنوب شهر آق‌قلا روند کاهشی داشت، اما در بخش شمالی آق‌قلا نزدیکی رودخانه گرگانرود در روستای «یلمه خندان» و «قرنجیک پورامان» مسیری که ایجاد کرده بودیم وضعیت ما را همچنان بحرانی کرده است.

وی تصریح کرد: ۱۷ روز است که وضعیت محلات حکیم آباد، محمد آباد، ایثار و کل آباد همچنان بحرانی و نگرانی ما در این زمینه جدی است.

فرماندار آق‌قلا ادامه داد: با سرپرست استانداری گلستان صحبت کردم که امروز یک جلسه اضطراری ویژه برای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی داشته باشیم.

ضمیر با بیان اینکه با اقدامات خوب انجام شده در دو مرحله قبل روند کاهشی در ورودی آب به آق‌قلا داشتیم، ابراز کرد : اما رواناب‌هایی که طی دو روز پس از آب شدن برف‌ها به این مناطق روان شده امیدمان را پایدار نکرد و متاسفانه همچنان وضعیت ما در این منطقه بحرانی است.

وی گفت: روز گذشته پیشنهادی شد که از سمت مسکن مهر آق‌قلا تا کمربندی خندق کنده شود، برداشت ما این بود آب سطح رودخانه کاهش پیدا خواهد کرد، اما به خاطر رواناب این اتفاق نیفتاد و برفاب‌هایی که در بالادست «زرین‌گل» داشتیم امیدمان را کم کرد.

فرماندار آق‌قلا با بیان اینکه برای کاهش ورودی آب باید خاکریز ایجاد کنیم تا آب داخل شهر نیاید، افزود: اگر روند آب را کنترل نکنیم وضعیت خوبی نخواهیم داشت.

ضمیر بیان کرد: به دلیل حجم بالای آب مسیر محل روستای کل‌آباد اکنون قسمتی از گرگانرود شده است حجم عبوری گرگانرود حدود ۱۲۰ متر مکعب است در حالی که ۱۶۰ متر مکعب آب داریم.

به گفته وی  روندی که ما در سرریز سد وشمگیر داریم در کاهش و افزایش آب تاثیر خاصی نداشته؛ وضعیت در آق‌قلا نگران‌کننده است اگر همین روند بارندگی ادامه پیدا کند روند تخلیه آب کاهش خواهد یافت.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۴

۱۷ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50831

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک