دقیق آتش سوزی در پارک ملی گلستان اعلام شد 300x203 - وسعت دقیق آتش سوزی در پارک ملی گلستان اعلام شدمحیط زیست – ترکمن نیوز- مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست گلستان وسعت دقیق آتش سوزی هفته گذشته در پارک ملی گلستان را ۲۴۰ هکتار اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، امیر عبدوس اظهار کرد: در پی گزارش دریافتی دوشنبه هفته گذشته به محیط بانان پارک ملی گلستان مبنی بر وقوع یک فقره آتش سوزی بعد از تونل پارک ملی گلستان به سمت دوراهی دشت در منطقه دیوار سنگی و پیچ سلیمان کشته، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی گلستان با کمک نیروهای مختلف بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: با تلاش ۴۰۰ نفر از نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی، ارتش، سپاه، بسیج و مردم محلی دو استان گلستان و خراسان شمالی، پس از ۲۴ ساعت تلاش بی وقفه، آتش در ساعت ۱۷ عصر روز سه شنبه به طور کامل مهار و اطفاء شد.

عبدوس خاطرنشان کرد: این سومین آتش سوزی امسال در پارک ملی گلستان است و درهر سه مورد علت آتش سوزی انسانی بوده است.

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست گلستان بیان کرد: پس از اطفای حریق و پایش میدانی انجام گرفته توسط کارشناسان، وسعت این آتش سوزی دویست و چهل هکتار اعلام شده که از این میزان دویست و بیست و شش هکتار مرتع و چهارده هکتار جنگل طعمه حریق شده است.

وی گفت: متاسفانه در این آتش سوزی تعدادی از حیواناتی که در این منطقه می زیستند، در آتش سوختند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان خاطرنشان کرد: علت آتش سوزی، روشن کردن آتش در کنار جنگل توسط یک زوج گردشگر بوده که قصد تهیه چای داشتند که بر اثر وزش باد، رطوبت پایین و دمای بیش از حد هوا، آتش به جنگل سرایت کرده و باعث به وجود آمدن این خسارت شده است که با هوشیاری همیاران محیط زیست و با استفاده از شماره پلاک خودرو، با دستور مقام قضایی و ذکاوت پلیس امنیت فردی که باعث این حریق شده بود شناسایی و توسط پلیس بازداشت شده و صورت مجلس تخلف از طرف محیط زیست برای این شخص تنظیم و برای رسیدگی به مقامات قضایی ارجاع داده شده است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع : isna.ir

انتشار دهنده : Yaprak
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۳

۱۷ تیر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک