رامین نورقلی‌پور در گفت و گوی اختصاصی با ترکمن‌نیوز:

دکتر رامین نور قلی پور نماینده غرب گلستاناخبار اجتماعی– تورکمن‌نیوز:‌ نماینده غرب گلستان از پیگیری  موضوع  اهانت رئیس فدارسیون سوارکاری کشوربه قوم ترکمن درصحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ دکتر رامین نورقلی پور طی یک مصاحبه اختصاصی اهانت انجام شده ازسوی رئیس فدارسیون سوارکاری به قوم ترکمن راغیر قابل گذشت خواند و گفت: در اینباره متن نامه نمایندگان  جهت سوال از وزیرمحترم  ورزش آماده شده است و ما مصمم  هستیم بدانیم ایشان چرا و به چه دلیل تاکنون به اقدام عضو مجموعه خود واکنش نشان نداده است.

وی افزود: انتظار می رفت وزیر محترم  ورزش با شخص اهانت کننده برخورد رسمی کرده و ازقوم ترکمن دلجویی می نمود؛ اما درکمال تعجب  می بینیم که  تا به امروز چنین کاری را صورت نداده است.

نماینده مردم شهرستان های ترکمن، کردکوی، گز و گمیشان  با تاکید براینکه عذرخواهی خلیلی به بهانه تحریف سخنان وی عذربدتر ازگناه است اظهارداشت: شانه خالی کردن ازموارد عنوان شده و ربط دادن موضوع به شخصی و یا اشخاصی که اساسا وجود خارجی ندارند پذیرفته نمی باشد. آنچه که درفضای مجازی انتشار یافته، یک فایل صوتی بلند مدت است و ادعای تحریف سخنان آن هم درحجم وسیع به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد بود.

نورقلی پور پیش بینی  زمان جلسه طرح سوال از وزیر ورزش را با توجه به نزدیک بودن تعطیلات نوروزی، ابتدای سال کاری ۹۸ دانست و عنوان نمود: این یک طرح سوال عادی درباره موضوع پیش پا افتاده نیست، بلکه پای احساسات جریحه دار شده یک قوم اصیل درمیان می باشد وما به عنوان نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی، تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد، گذشت زمان باعث کم رنگ شدن اهانت رئیس فدارسیون سوارکاری کشور به ترکمن های عزیز شود.

این نماینده مجلس با ابراز تاسف ازموضع پیش آمده متذکر شد: اینکه یک شخص درمقام ریاست فدراسیون سوارکاری عده ای را دورخود جمع کرده و به جهت خنداندن آنها به یک قوم اصیل ایرانی توهین کند غیر قابل بخشش است و ما نمایندگان هم به خواست خود و هم به خواست مردم شریف ترکمن  که تقاضای رسیدگی عاجل به موضوع را دارند، برخورد قاطعانه ای با مسئله خواهیم کرد.

نورقلی پور در خاتمه گفت:  تجربه نشان داده است که اقداماتی درحد توبیخ کتبی و اقدامات کوتاه مدت نتوانسته است جلوی این  قبیل مسائل را بگیرد و لذا خواست ما از وزیرمحترم ورزش همان خواست مردم شریف ترکمن است و ازایشان می خواهیم  نسبت به اهانت انجام شده بی تفاوت نباشد.

مصاحبه از: طاهر جانی

خبرنگار تورکمن‌نیوز در غرب گلستان

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۱

۲۲ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48886

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک