ورود پانزدهمین قطار تجاری چین به حوزه ریلی اینچه برون اخبار اقتصادی– ترکمن نیوز- مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ از ورود پانزدهمین قطار تجاری چین از طریق خط ریلی به گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمدرضا قربانی گفت: این قطار با ۵۲ کانتینر حامل قطعات خودرو وارد حوزه ریلی این ناحیه شد.

وی افزود: این قطار بعد از انجام مراحل اداری گمرکی، از طریق خط ریلی شمال کشور به مقصد اراک ،تهران و وحوزه ریلی غرب کشور هم مرز کشور ارمنستان اعزام می شود.

محمدرضا قربانی ادامه داد: براساس مذاکره مدیران ارشد راه‌آهن بیش از این ۱۴ قطار از چین به ‌صورت ترانزیت به ‌وسیله کریدور ریلی اینچه برون وارد ایران و به مناطق دیگر کشور عازم شدند.

وی گفت: قطارهای کانتینری کشور چین با طی مسافت ۱۰‌ هزار کیلومتری کریدور بین‌المللی کشورهای چین، قزاقستان و ترکمنستان در مرز اینچه ‌برون به خاک ایران وارد و سپس به دیگر نقاط ایران و یا دیگر کشورها ادامه مسیر می ‌دهند.

وی ادامه داد: کریدور بین‌المللی اینچه ‌برون استان گلستان برای ورود قطارهای چین به ایران یکی از نزدیک‌ ترین و مناسب‌ ترین حوزه ریلی است که این روند مراودات و ورود قطار چین به ایران ادامه خواهد داشت .

راه‌آهن شمال شرق۲ یکی از خطوط مهم شبکه ریلی کشور محسوب می‌شود، این مسیر برای انتقال بارهای کشورهای CIS کشورهای ازلحاظ مسافت نسبت به دیگر کریدورهای موجود کشور، کوتاه ‌تر و ارزان ‌تر است.

منبع: yjc.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۱

۰۶ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42626

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک