ورود مسافر از گمرک مرزی اینچه‌ برون ۳۸ درصد کاهش یافت اخبارگنبدکاووس-ترکمن نیوز- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان گلستان از کاهش ۳۸ درصدی ورود مسافر از گمرک مرزی اینچه برون در دو ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  درویشعلی حسن‌زاده در جلسه امنیت و عمران منطقه مرزی اینچه‌برون اظهار داشت: در ۲ ماه نخست سال جاری، ورود مسافر از گمرک مرزی اینچه‌برون ۳۸ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: این در حالی است که در سال ۹۶، ۶۸ هزار و ۳۰۰ نفر از همین مرز وارد کشور شدند و ورود آنها با ۴ میلیون تومان گردش مالی همراه بود.

معاون امور بازرگانی وتوسعه تجارت سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان گلستان وضع نابسامان بازارچه مرزی اشاره کرد و ‌گفت: در بازارچه تیرپارک هیچ‌کدام از کسبه پروانه کسب ندارند و به لحاظ سازه‌ای هم غیراستاندارد است.

وی با بیان مشاهداتش از دیگر مرزهای همجوار با کشور ترکمنستان مانند لطف آباد، باجگیران و سرخس گفت: به جز گمرک مرزی اینچه‌برون،همه مرزهای یاد شده پر رونق بوده و اجرای خدمات عمرانی در این مرزها علت رونقشان است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: بازار مرزی اینچه‌برون، در شأن مردم نیست و مسئولان ذیربط مسئول این نابه‌سامانی‌ها هستند.

عبدالقدیر کریمی افزود: کارگروه ویژه شهرستانی با هدف ساماندهی اینچه‌برون به ریاست فرماندار تشکیل خواهد شد و تلاش می‌شودتا یک ماه آینده مدیریت تیرپارک به شهرداری واگذار خواهد شد.

فرسودگی شبکه آبرسانی، نبود پارکینگ، فضای سبز، نمازخانه و سرویس بهداشتی و همچنین سیاست‌های محافظه‌کارانه ترکمنستان در صدور ویزا و شرایط مالی نابه سامان این کشور از مواردی بود که در این جلسه به عنوان موانع ترقی بازار مرزی اینچه‌برون اعلام شد.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

turkmensnews.com

منبع:tasnimnews

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۰۸

۲۳ خرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

23653

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک