واگذاری کشتارگاه گنبدکاووس به بخش خصوصیتورکمن نیوز شهردار گنبدکاووس از واگذاری کشتارگاه به بخش خصوصی در راستای ارائه خدمات بهتر به شهروندان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛منصور طعنه گنبدی ضمن اعلام خبر فوق گفت : با اعتقاد به اینکه بتوانیم از ظرفیتها و سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای ارائه خدمات بهتر به شهروندان در برخی از طرح های عمرانی استفاده نماییم که از جمله واگذاری کشتارگاه دام به بخش خصوصی می باشد.

وی در ادامه گفت: ورود بخش خصوصي در بحث كشتارگاه مي‌ تواند انجام خدمات شهرداري را در اين بخش آسان‌ تر و مقرون به صرفه ‌تر كند.

طعنه گنبدی اظهار كرد: وجود برچسب بر روي لاشه ‌ها مويد اين است كه دام در كشتارگاه تحت نظارت دامپزشكي و با رعایت اصول بهداشتی كشتار شده و عدم وجود برچسب بر روي لاشه ‌ها به منزله كشتار غيرمجاز و غيربهداشتي بوده و احتمال انتقال و انتشار بيماري را به دنبال دارد.

وی افزود: رعايت مقررات و موازين شرعي و بهداشتي از جمله مواردي است كه بر حسن انجام آن در كشتارگاه دقت و تاكيد مي‌شود و هر گونه ذبح كشتار دام های سبک و سنگین بصورت صنعتی و با رعایت کامل اصول بهداشتی و ایمنی با ظرفیت بیشتر زیر نظر ناظر شرعی و کارشناس بهداشتی انجام می شود که علاوه بر تامین گوشت مورد نیاز همشهریان عزیز، نیاز سایر شهرهای همجوار را نیز تامین می کند .

شهردار گنبد کاووس با تاكيد بر اينكه كشتارگاه مكاني است كه با خوراك مردم در ارتباط است و بايد نظارت بر روي آن افزايش يابد افزود: پس از تکمیل فاز نهایی این مجموعه ، روزانه ۵۰۰ راس دام سبک و ۵۰ راس دام سنگین ذبح خواهد شد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۰۵

۰۹ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58647

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک