واکنش دولت افغانستان به مرگ «البغدادی» تورکمن نیوز:  ارگ ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش، آنرا در تامین امنیت افغانستان و همچنین بر صلح و ثبات منطقه وجهان مهم و موثر خواند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  دولت افغانستان با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش اظهارداشت که تروریسم که مرز نمی‌شناسد دشمن بشریت و تهدیدی در برابر امنیت و ثبات منطقه و جهان است.

در این بیانیه آمده است که «ابوبکر البغدادی یکی از خطرناک‌ترین سرکردگان گروه‌های تروریستی بود و کشته شدن وی بزرگترین ضربه به داعش بوده است».

به گفته دولت افغانستان، پدیده تروریسم سال‌هاست که از مردم این کشور قربانی می‌گیرد، کشته شدن سرکردگان گروه‌های تروریستی به ویژه ابوبکر البغدادی در کاهش حملات تروریستی و تامین امنیت افغانستان مهم است.

با این حال، «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان به «فاکس نیوز» گفته بود که در حال حاضر داعش برای افغانستان تهدیدی استراتژیک نیست و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان قادر بوده‌اند تا مناطقی که این گروه ترویستی تحت کنترل داشته را پاکسازی کنند.

گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۵ میلادی در افغانستان ظهور کرد. در ابتدا حضور این گروه تروریستی به چند جنگجو محدود می‌شد که بیشتر آن‌ها اعضای طالبان پاکستان و مخالفان مسلح بودند که جذب ایدئولوژی داعش شدند.

«سرگئی بسدا» رئیس اداره روابط بین‌الملل سرویس امنیتی فدرال روسیه ماه گذشته در یک نشست امنیتی در «کازان» گفت که سرویس‌های ویژه آمریکا در انتقال تروریست‌های داعش به مناطق شمالی افغانستان دخیل هستند.

وی اظهارداشت: هدف آن‌ها از این اقدام ایجاد ناامنی در مرزهای کشورهای مشترک‌المنافع است.

«میلیتاری تایمز» نیز چندی قبل گزارش داد که با وجود سالها مبارزه و بمباران ظاهرا شدید آمریکا در مناطق دور افتاده ولایت‌های کنر و ننگرهار، هم اعضای این سازمان تروریستی افزایش یافته و هم قادرند تا اقدامات تروریستی مرگبار و ویرانگر خود را در افغانستان به اجرا در آورند.

 

گردآوری: گروه بین الملل تورکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:tasnimnews

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۵۵

۰۶ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64032

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک