واکنش استاندار گلستان در پی توهین رئیس فدراسیون سوارکاری به قوم ترکمناجتماعی-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان در نامه ای خطاب به رئیس فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران خواستار پوزش و دلجویی این مقام مسوول شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ سیدمناف هاشمی در این نامه نوشت:

همانگونه که مطلع هستید استان گلستان نماد وحدت و همدلی در کشور و شاید نمونه ای منحصر به فرد در سطح بین المللی است که از دیرباز شیعه و سنی، فارس و ترکمن در کنار یکدیگر با احترام و مهربانی همزیستی مسالمت آمیز را تجربه کرده اند و این ارتباط تا اندازه ای است که واژه ی آشنا پل ارتباطی بین فارس ها و ترکمن ها بوده است.

وحدت موجود در استان یکی از ارکانی است که بزرگان نظام موکدا بر آن تکیه کرده اند و سرمایه ی عظیم اجتماعی است که در طول سالیان متوالی بر آن افزون گردیده است.

سخنان و فایل صوتی منتشر شده از جنابعالی اگر چه نشان از بی اخلاقی فرد منتشر کننده دارد. در عین حال در بخش هایی، حاوی کلماتی است که موجب جریحه دار شدن احساسات علاقه مندان ورزش سوارکاری در استان و خصوصا ترکمن های نجیب گلستان شده است.

بی شک ارائه توضیحات کامل و حتی پوزش از تعابیر مطرح شده، موجب تنویر افکار عمومی و دلجویی از مردم شریف ترکمن شده و اقدامات شما را در جایگاه ریاست فدراسیون سوارکاری هویدا می سازد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۸

۱۴ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47162

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک