وام 10 میلیون دلاری مجارستان به ازبکستانتورکمن نیوز:  در چارچوب افزایش همکاریهای دوجانبه بین ازبکستان و مجارستان این کشور به «تاشکند» ۱۰ میلیون دلار وام اختصاص می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  اکسیم بانک مجارستان به «اگروبانک» ازبکستان برای خریداری دستگاه های خودپرداز یک خط اعتباری به ارزش ۱۰ میلیون دلار اختصاص می‌دهد.

«اگروبانک» ازبکستان در ماه مارس سال جاری میلادی در نشست بازرگانی در شهر «بوداپست» با بانک صادراتی و وارداتی مجارستان همکاری های متقابل برقرار کرده است.

در نتیجه گفت‌وگوهای دوجانبه نمایندگان «اکسیم بانک» مجارستان با هدف آشنایی با فعالیت «اگروبانک» به تاشکند سفر کردند.

در نتیجه این مذاکرات قراردادی مبنی بر تخصیص خط اعتباری به ارزش ۱۰ میلیون دلار به «اگروبانک» برای خریداری دستگاه های خودپرداز به امضا رسید.

به گفته «پیتر سانتو» سفیر مجارستان در ازبکستان، این قرارداد نه تنها برای توسعه دسترسی مردم به دستگاه های خودپرداز بلکه جهت گسترش بیش از پیش همکاری‌های دوجانبه و توسعه فعالیت سرمایه گذاری بین دو کشور نیز کمک می‌کند.

مجارستان یکی از مهم ترین همکاران ازبکستان در اتحادیه اروپا می‌باشد.

امروز در ازبکستان ۳ شرکت با مشارکت سرمایه سرمایه گذاران مجارستان از جمله ۲ شرکت مشترک و یک شرکت با ۱۰۰ درصد سرمایه سرمایه گذاران مجارستان فعالیت می‌کنند.

مجارستان استقلال این کشور را در تاریخ ۲۶ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ ۳ مارس سال ۱۹۹۲ میلادی بین این ۲ کشور روابط سیاسی برقرار شده است.

 

گردآوری: گروه خبری تورکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع: فارس در تاشکند

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۱۲

۱۴ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65468

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک