ترکمن نیوز: با شیوع بیماری کرونا در جهان، طبق ابلاغیه وزارت بهداشت در ایران نیز تمامی فعالیت‌های ورزشی و تجمعات اجتماعی ممنوع اعلام شد تا بدانجا که در میهن اسلامی و ماه مبارک رمضان نماز جماعات و تراویح نیز برپا نمی‌شود و احتمال می‌رود حتی امسال نماز عید فطر نیز نداشته باشیم.

جام رمضان 300x188 - والیبال شب‌های رمضان با چاشنی خطر کرونا

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  همه ساله در ماه مبارک رمضان مسابقات ورزشی مختلف سالنی و همچنین آزاد با شور و شوق زیادی به نام جام رمضان برگزار میشد که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا این وقایع ورزشی که در شبهای رمضان جوانان ورزشکار و ورزش دوست زیادی را به خود جلب می‌کرد، تعطیل شد.

از مهم‌ترین مسابقات جام رمضان درپایتخت والیبال ایران مسابقات والیبال جام رمضان بود که در زمین والیبال خاکی در کنار رودخانه گرگانرود و یا زمین ورزشی دارایی قدیم در کنار بوستان مادر برگزار می‌شد. با اینکه انتظار میرفت این مسابقات نیز همانند سایر وقایع ورزشی تعطیل باشد اما شاهد برگزاری مسابقات والیبال آن هم با حضور جمع کثیری از جوانان و مردم در کنار پل گدم آباد هستیم.

عشق به والیبال جوانان ترکمن بر کسی پوشیده نیست اما باید نگرانی خانواده‌ها و همشهریان خودشان را که تماس گرفته و درخواست رسیدگی دارند را نیز درنظر بگیرند و با وقایع شیوع بیماری کرونا منطقی برخورد کنند.

از طرفی وقتی وضعیت اسفناک پزشکان و پرستاران را در خط مقدم مبارزه با این بیماری منحوس جان برکف نهاده از زندگی و خانواده خودشان گذشته اند تا به بیماران کرونایی کمک کنند، مشاهده می‌کنیم انتظار می‌رود جامعه ورزش‌دوست نیز از برنامه‌های وزارت بهداشت و توصیه‌های کادر درمانی برای ریشه کن کردن ویروس کرونا تبعیت نمایند.

همه آحاد مردم وظیفه دارند با همدلی و ازخودگذشتگی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا معضل کرونا که بد جوری برهمه فعالیت‌های زندگیمان چمبره زده هر چه زودتر رفع شود.

هرچند ورزش تحرک و شادی لازمه حیاط و کمترین خواسته جوانان است اما دلیل بر عادی انگاشتن و سهل انگاری در مورد این ویروس خطرناک نمی‌شود و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم رعایت بهداشت عمومی و فردی در این میادین هر آن خطر سرایت را افزایش می‌دهد و چه بسا ممکن است زندگی همین والیبال دوستان و ورزشکاران را به مخاطره بیاندازد،

جا دارد مسئولان شهرستان گنبدکاووس در این مورد وسواس بیشتری نشان دهند و در جهت حفظ امنیت و سلامت جامعه تدابیر بیشتری بیاندیشند.

گزارش از: شیرمحمد شیرونای
خبرنگار ورزشی ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۹

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75190

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک