واردات دام 300x193 - واردات دام برای عرضه به دامداران سیل زده گلستانیاقتصادیتورکمن نیوز سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان از واردات دام برای عرضه به دامداران سیل زده گلستانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد حمیدی گفت: با توجه به وقوع سیل در استان و از دست رفتن بسیاری از فرصتهای شغلی و در راستای کارآفرینی و اشتغالزایی۶ هزار راس دام سبک و سنگین وارد می‌شود.

وی بیان داشت: بخش زیادی از دام‌های سبک و سنگین استان در سیل اخیر دچار خسارت شد که طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی جهادکشاورزی حدود ۱۵ هزار رأس دام سبک در این حادثه تلف شدند.

حمیدی گفت: برخی از کشاورزان و اقشار ضعیف در استان با چند رأس دام سبک و یا سنگین امرار معاش می‌کردند و دولت هم قصد دارد خسارت‌های آنان را جبران کند.

وی افزود: این دام‌ها که شامل یکهزار راس شتر مولد و ۵ هزار راس میش چند قلو زاست از کشور‌های همسایه همچون پاکستان، افغانستان و قزاقستان وارد می‌شود و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: این اقدام با همکاری نهاد‌هایی همچون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام می‌شود.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۱

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53024

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک