معاون فرماندار گنبدکاووس در مصاحبه با ترکمن نیوز گفت:

فرهادشیبک معاون سیاسی فرماندار (1)گنبدکاووس – ترکمن نیوز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: شکستگی و ترک داشتن سدهای گلستان و بوستان شهرستان گنبدکاووس قویا تکذیب می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  فرهاد شیبک در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: بارندگی های شدید اخیر در شهرستان و نقاط بالادست گرگانرود باعث افزایش حجم آب رودخانه ها شد که بخش قابل توجه ان از دو طرف شهرستان گنبدکاووس می گذرد.

وی افزود: دو رودخانه چهل چای در جنوب و گرگانرود در شمال شهر در اثر بارش های غیر قابل پیش بینی طغیان کرد و متاسفانه منازل شهروندان در حاشیه رودخانه ها و همچنین روستاهای شهرستان دچار سیل زدگی شد.

شیبک تصریح کرد: برای رفع خطرات جدی سیل مدیران استانی و شهرستانی بلافاصله با تشکیل شورای هماهنگی مدیریت بحران اقدام عاجلانه داشتند و مشکلات جدی و اساسی سیل در شهرستان رفع شد.

وی در ادامه گفت: متاسفانه در هنگام وقوع بلایای طبیعی شایعات در جامعه افزایش پیدا میکند که شکستگی و ترک داشتن سدهای گلستان از جمله آنهاست و این موضوع قویا توسط مسئولین شهرستانی بخصوص کارشناسان و متولیان سدهای گلستان و بوستان تکذیب می شود..

 

معاون سیاسی فرماندار 2 300x191 - هیچ خطری شهروندان را تهدید نمی‌کند/ ترک یا شکستگی سدها اکیدا تکذیب می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس در ادامه افزود: تنها دلیل طغیان رودخانه ها بارانهای بیش از حد در بالادست رودخانه ها بود که باعث سرریز شدن سدها شد و رودخانه های گرگانرود و چهل چای طغیان کرد ومتاسفانه بخش از شهروندان عزیز گنبدی در اطراف رودخانه ساکن هستند دچار سیل زدگی و آسیب شدند.

فرهاد شیبک در خاتمه ضمن تبریک سال جدید و جشن نوروز ۱۳۹۸ به شهروندان و مردم شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: با تدابیر اندیشیده شده و پیگیری های استاندار، نماینده، فرماندار و سایر مسئولین بلافاصله برای تخلیه منازل اطراف رودخانه ها اقدام شد و خوشبختانه هیچ آسیب جدید و مرگ در اثر سیل نداشتیم ولی آسیبهای مالی و خسارات بر منازل روستاها و شهروندان سیل زده پیش آمده است و اما با برنامه ریزی و تدابیری گه اندیشیده شده است بخشی از خسارات وارده توسط متولیان مربوطه جبران خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۹

۰۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49527

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک