حکم نهایی هیات نظارت برای نماینده سراوانایران-ترکمن نیوز-  یک عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس از صدور حکم نهایی پرونده درازهی نماینده سراوان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل ایسنا، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان روز گذشته (دوشنبه) در جلسه‌ای تصمیم‌گیری نهایی درباره پرونده آقای درازهی نماینده سراوان را انجام داد که مقرر شد بندهای «الف» و «ب» ماده ۶ قانون نظارت بر رفتار نمایندگان اعمال شود.
وی با بیان این‌که «هیات نظارت نمی‌تواند درباره رفتار کارمند گمرک اظهارنظر کند»، گفت که هیات تاکید کرد کارمند گمرک باید رفتار اخلاق‌مدارانه داشته باشد البته این موضوع رفع و رجوع شد و فقط هیات نظارت درباره رفتار نماینده اظهارنظر کرد.
سلیمی در توضیح بندهای «الف» و «ب» ماده ۶ قانون هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اظهار کرد که این مورد ناظر به تذکر شفاهی و کتبی به همراه درج در پرونده و کسر حقوق است. برای یک نماینده خوشایند نیست که در پرونده مدیریتی او چنین مواردی به لحاظ اهانت، توهین و یا حتی درگیری ثبت شود.
این عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ادامه داد: حق شکایت برای کارمند گمرک باقی مانده و می‌تواند در دادگستری شکایت کند، ولی هیات نظارت نمی‌تواند این موضوع را بررسی کند.
این عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در پایان درباره موضوع انتشار فیلم جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: قرار شد که با نماینده‌ای که فیلم جلسه غیرعلنی را ضبط و پخش کرده مطابق ماده ۶ قانون نظارت بر رفتار نمایندگان رفتار شود و اقدامات قانونی صورت گیرد.
حدود دو هفته گذشته فیلمی از درازهی نماینده سراوان از درگیری لفظی با یکی از کارمندان گمرک منتشر شد که حواشی بسیاری از ایجاد کرد و در نهایت هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از هیات نظارت خواست که در این باره ورود کند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۳۷

۱۲ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42996

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک