هوای آخر هفته استان گلستان چگونه است؟هواشناسی- ترکمن نیوز- معاون پیش بینی و توسعه هواشناسی گلستان گفت: با تضعیف جریانات شمالی از صبح سه شنبه، مجددا از پنجشنبه شب سامانه دیگری وارد استان می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمدرضا رحمان‌ نیا اظهار کرد: از دو روز گذشته شاهد کاهش دما در سطح استان بودیم. روز گذشته دمای هوا بین ۲ تا ۷ درجه کاهش داشته است.

وی افزود: مطابق پیش بینی ها انتظار داریم امروز نیز شاهد کاهش ۲ تا ۴ درجه ای دما در شهرهای مختلف استان باشیم.

رحمان نیا با اشاره به اینکه شب گذشته بارش های خفیف و پراکنده را در مناطق کوهپایه ای و کوهستانی داشتیم، خاطرنشان کرد: امروز نیز شرایط برای بارش های رگباری در سطح استان محیا است.

معاون پیش بینی و توسعه هواشناسی گلستان بیان کرد: با توجه به رگباری بودن بارش ها، احتمال آبگرفتگی معابر در برخی شهرهای استان و طغیانی شدن رودخانه ها در مناطق مستعد وجود دارد.

وی تاکید کرد: هم استانی ها و مسافران تا اواخر وقت امروز از اسکان در نزدیکی رودخانه ها جدا خودداری کنند.

رحمان نیا گفت: از صبح فردا هرچند با تضعیف جریانات شمالی از تراکم ابرها در سطح استان کاسته خواهد شد و روند افزایش دما را داریم. البته در بعداز ظهر و شب سه شنبه احتمال بارش های رگباری در مناطق کوهستانی و کوهپایه ای جنوب و جنوب غرب استان وجود دارد.

معاون پیش بینی و توسعه هواشناسی گلستان خاطرنشان کرد: از پنجشنبه شب سامانه دیگری منطقه ما را تحت تاثیر قرار می دهد که بارش های مناسبی را در سطح استان به همراه خواهد داشت.

 

لینک عضویت کانال تلگرامی

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: isna.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۵

۱۵ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31200

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک