هنوز به ابعاد مختلف شخصیت شهید صیاد شیرازی دست پیدا نکرده ایمگلستان-ترکمن نیوز:  امیر سرتیپ غلامعلی غلام علیان گفت :هنوز ابعاد مختلفی از شخصیت شهید صیاد شیرازی وجود دارد که به آن دست پیدا نکرده ایم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛سرتیپ ستاد غلامعلی غلام‎علییان چهارشنبه ۲۱ فروردین در سالروز شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی در قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ و تیپ ۲۳۰ گرگان اظهار کرد: اخلاص یکی از ویژگی‎های شهید صیاد شیرازی بود و چه در زمان طاغوت و چه بعد از انقلاب اسلامی تمام اقدامات شهید صیاد شیرازی بر اساس اخلاص بود.
جانشین عملیات کل ستاد نیروهای مسلح ادامه داد: هنوز ابعاد مختلفی از شخصیت شهید صیاد شیرازی است که به آن دست پیدا نکردیم، شهید صیادشیرازی به نماز اول وقت تاکید داشت و روزی در مکانی نشسته بودیم و وقتی صدای اذان بلند شد بیان می‎کرد دسته جمعی به مسجد برویم نماز بخوانیم و پس از آن جلسه را ادامه دهیم.
غلامعلیان یادآور شد: زمانی که شهید صیاد شیرازی سرگرد بود استاد در نقشه‎برداری بود و زمانی که جنگ کردستان شروع می‎شود داوطلبانه به کردستان می‎رود و رزم با گروهک‎های ضد انقلاب آغاز می‎کند و با توجه به اخلاصی که دارد امام خمینی(رحمه‎الله‎علیه) درجه سرهنگی به ایشان اعطا می‎کنند و فرمانده غرب ارتش در منطقه عملیاتی می‎شوند.
وی خاطرنشان کرد: شهید صیاد شیرازی با بنی‎صدر که مسئول هدایت نیروهای مسلح بود اختلاف داشت و بنی‎صدر دستور می‎دهد که درجه سرهنگی را از آن بگیرند و شهید صیاد شیرازی را به سپاه مشترک می‎فرستد.
جانشین عملیات کل ستاد نیروهای مسلح افزود: شهید صیاد شیرازی وقتی گفتند به سپاه مشترک رفته بود با تمسخر به آن گفتگو کردند ولی این شهید برخوردش هیچ تغییر نمی‎کند و با پشتکار به کار خود ادامه می‎دهد.
غلامعلیان گفت: زمانی که بنی‎صدر فراری شد مجدد امام خمینی(رحمه الله علیه) وی را به صحنه ماموریتی خود برگرداند.
وی با بیان اینکه تبعیت محض از ولایت‎فقیه یکی دیگر از ویژگی‎های صیاد شیرازی بود، تاکید کرد: صیاد شیرازی همواره در عمل به دستورات دین اهتمام داشت و هیچ وقت حدیثی را یاد نمی‎گرفت مگر که به آن عمل کند.
جانشین عملیات کل ستاد نیروهای مسلح متذکر شد: شهید صیاد شیرازی پای درس ثابت آقا مجتبی تهرانی بود و اگر وقتی به سخنرانی‎های هفتگی حجت الاسلام تهرانی نمی‎رسید نوار سخنرانی‎هایش را گوش می‎داد.
غلامعلیان تاکید کرد: صیاد شیرازی زمانی که به شهادت رسید یکی از دوستانش بیان کرد که خانواده اش با من تماس گرفت که حقوقش یک سوم افزایش پیدا کرده و برای آنها سوال شده بود و دوستش عنوان کرده بود که یک سوم حقوق خود را به فقرا کمک می‎کرد.
لازم به ذکر است در این مراسم کلیه نیروهای مسلح استان گلستان و مدیران و مسولان استان گلستان شرکت داشتند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۰

۲۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51141

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک