سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مراوه تپه:

صنایع دستی 300x298 - هنرمندان بومی پاسداران هنر و هویت فرهنگی هر قوم در جامعه هستندترکمن نیوز: فرهنگ هنرهای دستی که از گذشته تا به امروز، نسل به نسل و سینه به سینه در بین مردمان هر قوم درخشش خود را حفظ نموده، امروزه، در دنیای پر هیاهوی بی‌هویتی‌های فرهنگی دیگر کم‎ شنیده نمی ‏شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هنرمندان بومی هر قوم را می‏توان پاسداران هنر و هویت فرهنگی در جامعه دانست که تمام تلاش خود را در عرصه‎ی هنر و فرهنگ نمایان می‏ سازند تا نگذارند این فرهنگ رو به فراموشی نهد.
از این رو، سهم مردان و زنان هنرمند در این عرصه در فرهنگ و هنر اصیل ایرانی بر كسی پوشیده نیست. در این بین، آن چه مهم است شناخت، توجه، اهمیت و ارج نهادن این هنر اصیلِ مردمی است تا جایگاه خود را حفظ نموده، همواره پررنگ تر از پیش درنمایشگاه ها و جشنواره های مختلف برگزار شده، از هنرمندان تجلیل به عمل آمده و این آثار ارزشمند در ذهن‌ همگان باقی بماند.
نقش ها و رنگ های صنایع دستی ایران دارای مفاهیم و معانی عمیق فلسفی، عرفانی و ادبی است
چراکه هنرهای دستی اقوام مختلف ایران زمین با جهان پیرامون خود سخن می‏ گوید. احوالات و تاریخچه و اجتماع مردمان این قوم را نمایان می‏ سازد و نشانگر ادبیات، فرهنگ و هویت می‏ باشد و حرفی از دل می‌زند.
بنده به نوبه خود روز جهانی صنایع دستی را به بانوانی که با سر انگشتان سرشار از هنر خود برای حفظ اصالت و درآمد خانواده تلاش می نمایند تبریک عرض نموده و برای این عزیزان ارزوی صحت و توفیق دارم.
✍️ عطابردی خانی
سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مراوه تپه

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۱

۲۰ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76974

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک