ترکیه، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان در زمینه انرژی‌های جایگزین همکاری می‌کنند ترکمن نیوز: جلسه‌ای سه جانبه در زمینه همکاری‌های انرژی بین ترکیه، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان در استانبول برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ترند، فاتح دونمز وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه، پرویز شهبازوف وزیر انرژی جمهوری آذربایجان و شاهیم عبدالرحمانوف مدیرعامل شرکت دولتی ترکمن-اکولوژی در نشستی سه جانبه در استانبول برای گفت‌وگو درباره انرژی‌های جایگزین گرد هم آمدند.

در این نشست، مسائل مربوط به وضعیت فعلی و چشم انداز توسعه همکاری میان سه کشور در بخش انرژی مورد بحث قرار گرفت.

لازم به ذکر است در این نشست سه جانبه علاوه بر دیدارهای متوالی وزرای سه کشور، تعدادی از اسناد پذیرفته شده، منافع منطقه‌ای و پروژه‌های مشترک مانند کریدور خط آهن افغانستانترکمنستان-آذربایجان-گرجستان-ترکیه، بزرگراه اطلاعاتی-مخابراتی ترانس اوراسیا و نیز بازسازی جاده ابریشم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

طرف‌های شرکت کننده همچنین درباره چشم انداز توسعه همکاری‌ها در بخش انرژی نیز گفت‌وگو کردند.

در بیانیه مشترک و پایانی این نشست سه جانبه، بر گسترش همکاری‌های موجود در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر، بهره‌وری انرژی و تکنولوژی‌های سبز، تبادل تجربیات، تقویت روابط میان شرکت‌ها و مراکز تحقیقاتی سه کشور که در بخش انرژی مانند صنایع نفت و گاز فعالیت می‌کنند و نیز برگزاری نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها و سمینارها تاکید شد.

مقامات شرکت کننده در این نشست در پایان کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار کردند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۳

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

51858

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک