در دیدار رییس آکادمی کشاورزی هاربین با استاندار گلستان:

همکاری استان گلستان و هاربین چین در بخش کشاورزی و فعالیت های گلخانه ایاخبار استانی- ترکمن نیوز- رییس آکادمی کشاورزی شهر هاربین کشور چین و هیأت همراه با حضور در گلستان، طی دیداری با دکتر هاشمی استاندار دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از استانداری گلستان، این گروه علمی که به مدت سه روز در استان حضور داشتند، از کشت خشکه کاری برنج و مزارع تحقیقاتی و گلخانه های دانشگاه آزاد اسلامی گرگان بازدید کردند.
رییس آکادمی کشاورزی هاربین با استقبال و اظهار رضایت از طرح خشکه کاری برنج مرکز تحقیقات کشاورزی استان و پرورش کاکتوس دانشگاه آزاد گرگان و همچنین گیاهان دارویی، خواستار آموزش، ترویج و استفاده از تکنولوژی استان در این حوزه شد.
استاندار گلستان در این دیدار، با ابراز رضایت و خشنودی از حضور این هیأت علمی در استان، اظهار کرد: استان گلستان همانند شهر هاربین، محصولات خوب و باکیفیتی نظیر گندم، سویا، کلزا، ذرت و .. دارد که میتواند زمینه ای برای گسترش همکاری ها باشد.
سید مناف هاشمی افزود: هم مرزی این شهر با روسیه و همچنین ظرفیت بالای استان در حوزه تولید گیاهان دارویی، می تواند زمینه ای برای سرمایه گذاری در استان و تقویت مراودات باشد.
استاندار گلستان با اشاره به خط ریلی اینچه برون – ترکمنستان – قزاقستان گفت: استان گلستان دروازه اتصال کشورهای حوزه cis به ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس است و می توان با استفاده از ظرفیت این خط ریلی، همکاری های تجاری دو استان گلستان و هِیْلونگ‌جیانگ را افزایش داد.
استاندار گلستان در پایان اظهار امیدواری کرد: جاده ابریشم قدیم از طریق مسیر ریلی جدید احیا شود.
لازم به ذکر است؛ در پایان این دیدار، رییس آکادمی کشاورزی هاربین و سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان در زمینه ارتباطات، آموزش و انتقال تکنولوژی کشاورزی دو تفاهم نامه همکاری مجزا امضا کردند.
شهر «هاربین» به عنوان مرکز استان «هِیْلونگ‌جیانگ» در شمال شرقی چین قرار داشته و بیش از ده میلیون نفر جمعیت دارد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۳

۲۳ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40156

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک