گلستان آب 300x200 - همه استان باید برای مدیریت مصرف آب و جلوگیری از چالش‎های کم آبی وارد میدان شوندگلستان-ترکمن نیوز-  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری در جلسه کارگروه اقتصادی استان گلستان با بیان اینکه تعهد جهاد کشاورزی برای خشکه‎کاری در سال ۱۳۹۸، ۳ هزار هکتار بوده است تصریح کرد: در سال جاری حدود ۸۰ هزار هکتار زیر کشت شالی رفت که ۹۰۰ میلیون مترمکعب آب مصرف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمد حمیدی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد منابع آب‎های زیر زمینی استان فقط در شالیکاری مصرف می‎شود، گفت: طی تصمیمی قرار بود برای ۳۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان، محصولاتی که نیاز آبی کمی دارند مانند چغندرقند و «سوربن» (کشت علوفه‎ای) جایگزین شود.

وی با بیان اینکه باید همه دستگاه‎های اجرایی به این باور برسند که برای چه امر مهمی در حال تصمیم‎گیری هستند، تصریح کرد:  همه استان باید برای مدیریت مصرف آب و جلوگیری از چالش‎های کم آبی وارد میدان شوند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری با اشاره به اینکه تصمیم جدی و عاقلانه باید بگیریم چون آب به سرعت در حال تمام شدن است، خاطرنشان کرد: نباید انتظار داشت که برای این کار مهم تنها یک دستگاه خاص متولی است بلکه همه دستگاه‎های اجرایی در این خصوص پای کار باشند.

حمیدی با بیان اینکه باید نتایج علمی بحران آب و آخرین وضعیت آب به اطلاع مردم رسانده شود تا به عمق فاجعه کم آبی پی ببرند، گفت:  تصمیمات ما برای یک نسل نیست بلکه تلاش ما برای این است که نسل‎های آینده دچار فاجعه نشوند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۱

۱۶ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47358

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک