مدیر روابط عمومی حوزه هنری گلستان:

300x176 - همایش ملی دوتارنوازان در گلستان برگزار شدترکمن نیوز: مدیر روابط عمومی حوزه هنری گلستان گفت: با استقبال هنرمندان و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امیدواریم بتوانیم در سال آینده همایش ملی دوتارنوازان را در استان گلستان برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  دانیال کلاهدوز اظهار داشت: به مناسبت حماسه باشکوه ۹ دی ماه ،چهارمین همایش منطقه‌ای «دوتارنوازان» با حضور هنرمندان استان‌های گلستان، مازندران ، خراسان شمالی،خراسان جنوبی و خراسان رضوی، ۱۲ دی ماه ساعت ۱۷در محل سالن نگاه تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

کلاهدوز تصریح کرد: این همایش با هدف فراهم کردن زمینه مناسب برای ترویج نوازندگی دوتار و حفظ گنجینه ارزشمند موسیقی مقامی و همچنین ارج‌ نهادن به تلاش هنرمندان و پژوهشگران این عرصه، در گرگان برگزار شد.

کلاهدوز تاکید کرد: مهمان ویژه و سخنران برنامه ما در این همایش «احمد صدری»، مشاور معاون هنری وزیر ارشاد بود که جشنواره های مختلف برگزار کردند و از تجریبات وی استفاده کردیم.

وی با بیان اینکه بنا داریم در سال های آینده بتوانیم این همایش را گسترده تر برگزار کنیم، یادآور شد: این همایش در سال آینده به میزبانی حوزه هنری استان گلستان در سطح ملی برگزار می شود.

مدیر روابط عمومی حوزه هنری گلستان ابراز داشت: استان گلستان فرهنگ غنی دارد و به عنوان نگارستان ایران شناخته می شود و این اقوام ساز دوتار دارند و مشاور معاون هنری وزیر ارشاد تاکید داشتند که بتوانیم این همایش را در سطح ملی برگزار کنیم.

کلاهدوز افزود: خوشبختانه پروژه ثبت جهانی مهارت های سنتی ساختن و نواختن “دوتار” توسط بهروز وجدانی از داوران سومین همایش منطقه‌ای «دوتارنوازان»انجام شده است و بر اساس نظر وی، قلمرو ثبت جهانی شدن دو تار، ۵منطقه اصلی این ساز یعنی خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و مازندران است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۲۵

۱۳ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

66997

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک