WhatsApp Image 2020 11 19 at 11.36.59 300x154 - همایش مجازی بین المللی روز جهانی کودکان در ازبکستان برگزار شدترکمن نیوز: همایش مجازی بین‌المللی حق تحصیل کودکان به طور مشترک با همکاری بنیاد عمومی بین‌المللی”زمین”، دفتر بین‌المللی سازمان ملل متحد و دفتر یونیسف در ازبکستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  چالش‌های پیش روی بخش آموزش و معرفی فرصت‌های نوین آموزشی جایگزین در دوران بیماری همه گیر کرونا موضوعات مطرح شده در این همایش هستند.

شرکت کنندگان در رویداد آنلاین بین‌المللی”حق تحصیل کودکان”: ارتباط، تداوم و نوآوری‌ها در طی بیماری همه گیر”قطعنامه‌ای را تصویب نمودند.

باید خاطرنشان شد که بحران اپیدمیولوژیکی ناشی از بیماری ویروسکرونا(COVID-19) جهان را درگیر خود کرده و تمام حوزه‌های زندگی عمومیاز جمله حق تحصیل کودکان را در مقیاس جهانی تحت تأثیر قرار داده است.

بحران بیماری همه گیر، خطر جدید راستای دستیابی جامعه جهانی به برنامه ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار و همه اهداف آن از جمله هدف ۴  «اطمینان از آموزش با کیفیت فراگیر و عادلانه و ترویج فرصت هاییادگیری مادام العمر برای همه»، است.

61746616 300x200 - همایش مجازی بین المللی روز جهانی کودکان در ازبکستان برگزار شد

در زمینه تهدید جهانی یک بیماری همه گیر، باید برای رفاه بشر اولویت ویژه‌ای به گسترش همکاری‌های بین‌المللی برای غلبه بر پیامدهای منفی همه گیر اختصاص داده شود.

شرکت کنندگان تاکید برآن داشته‌اند که حمایت همه جانبه از خانواده‌ها، زنان و کودکان و همچنین حمایت و حفاظت از حقوق آنها، اولویت سیاست اجتماعی دولت در جمهوری ازبکستان گردیده است.اجرای اقدامات مؤثر در این زمینه‌ها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و در طی وقوع ویروس کرونا نیز شدت یافته است.

در این همایش مقامات ارشد سازمان ملل متحد، نمایندگان سازمان های بین‌المللی و منطقه‌ای، آژانس‌های دولتی، سازمان‌های ملی حقوق بشر، نهادهای دیپلماتیک، سازمان‌های کشوری و محافل دانشگاهی و آموزشی حضور داشتند.

در مراسم افتتاحیه این رویداد، رئیس هیئت امنایی بنیاد بین‌المللی عمومی”زمین”،زراعت میرضیایوا، مدیرکل دفتر ملل متحد در ژنو، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد “تاتیانا والوویا”، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در آسیای مرکزی، رئیس مرکز منطقه‌ای سازمان ملل در زمینه دیپلماسی پیشگیرانه برای آسیای مرکزی “ناتالیا گرمان”، مدیر منطقه‌ای یونیسف در اروپا و آسیای میانه”افشان خان” شرکت نمودند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۸

۲۹ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85871

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک