آماده 1024 15 300x185 - همایش بزرگ ازبکستان برای سرمایه گذاران جهانترکمن نیوز: تا چند روز دیگر ودر روزهای ۵و ۶ مارس ۲۰۲۰ صدها نفر از شخصیت های سیاسی، روزنامه نگاران و مدیران شرکت های بزرگ اقتصادی از ده ها کشور جهان درتاشکند دورهم جمع می شوند تا با شنیدن و دیدن دستاوردهای پیشرفت اقتصادی این کشور با برنامه های توسعه سرمایه گذاری های دردست انجام از بکستان آشنا شوند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل از ساعت ۲۴، بهادر عبدالله ‌یف سفیر ازبکستان در تهران گفت : این یک رویداد منحصر به فرد است که با دعوت از بالغ بر ۱۵۰۰ مدیران ارشد تجاری و اقتصادی بین المللی، آسیای مرکزی و ازبک، سرمایه گذاران، رهبران فکر و رسانه های بین المللی توسط رئیس جمهور ازبکستان، جناب شوکت میرضیایف و با حضور مقامات کلیدی اقتصادی دولت برگزار می شود.

وی اضافه کرد: همایش سرمایه گذاری بین المللی تاشکند، بستر مناسبی برای بحث در مورد استراتژی های تقویت نقش آسیای مرکزی در بازار سرمایه گذاری بین المللی است.

سفیر ازبکستان در تهران درپاسخ به این پرسش که دستاوردهای همایش قبلی که درآذر ماه پارسال در این کشور برگزار شد چه بود توضیح داد: اقبال از همایش بزرگ برگزار شده پارسال راه را برای جذب سرمایه گذاران از سراسر جهان به ازبکستان بازکرده است و از ایرانیان اقبال خوبی کرده اند و گردشگران ایرانی از این کشور دیدار کرده و رشد چند برابری داشته ایم.

او درباره شرایط کلان اقتصادی از بکستان می گوید: رشد پایدار و کم نوسان با میانگین ۵درصد درسالهای تازه سپری شده که درمنطقه یک امتیاز به حساب می اید نشان می دهد سیاست های اقتصادی ازبکستان کامیاب بوده است.

علاوه بر این در هشت سال گذشته، ازبکستان در رده بندی سهولت انجام امور تجاری بانک جهانی، بیش از ۹۰ پله صعود کرده است. در مقایسه با سال ۲۰۱۲ که کشور در این رده بندی دارای رتبه ۱۶۶ بود، در سال ۲۰۲۰ در رتبه ۶۹ قرار دارد. دولت جمهوری ازبکستان سیاستی را دنبال می کند که طبق آن برای متنوع سازی و آزاد سازی اقتصاد و توسعه صنایع از منابع طبیعی به طور مستقیم استفاده نمی شود.

به گفته عبدالله ‌یف همایش سرمایه گذاری بین المللی تاشکند فرصت هایی را فراهم می کند از جمله:

تحولات جدیدی را در محیط تجاری کشور ایجاد کرده و در شکل گیری و مشارکت فعالانه نسل آینده در توسعه ازبکستان نقش بسزایی دارد.
شناسایی و اجرای پروژه های خاص با بهره گیری از زیر ساخت های عظیم منطقه ای، از جمله پروژه های زیرساختی مسیر تجاری اوراسیا.
رسیدن به درک کاملی از برنامه آزادسازی اقتصادی دولت.

– رسیدن به درک عمیقی از پروژه های مهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی و اقدامات خصوصی سازی.

– تعامل تجاری و مالی با کشورهای منطقه و همسایه.

• به عنوان یک مسیر برای دسترسی به بازارهای آسیای مرکزی است.

برگزارکننده همایش

وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی جمهوری ازبکستان

جزییات بیشتر درباره همایش

این رویداد بین المللی سرمایه گذاری در سالن همایشهای مرکز تجارت بین المللی «تاشکند سیتی» برگزار می شود.

تاشکند سیتی یکی از بزرگترین پروژه های شهرسازی در جمهوری ازبکستان است. این پروژه تحت نظارت منظم مقامات قرار دارد و دارای بالاترین استانداردها است. ساخت سالن همایش که برای برگزاری رویدادهای مهم بین المللی و مذاکرات سطح بالا مجهز گردیده است، در اکتبر ۲۰۱۹ به پایان رسید.مرکز تجاری بین المللی «تاشکند سیتی» در مرکز شهر واقع شده است:دسترسی به محل همایش از هر نقطه در تاشکند از طریق حمل و نقل خصوصی یا عمومی بیش از ۳۰ دقیقه زمان نخواهد برد. از مشمولانی که دعوت نامه دریافت می کنند، خواهشمند است تا حضور خود را در وب سایت تأیید یا رد نمایند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۴

۲۰ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69431

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک