اقتصادی-ترکمن نیوز-  همایش بین المللی توسعه چابهار با حضور نمایندگان ۳۵ کشور و مسئولین کشوری در بندر چابهار آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ امروز در این همایش۵۰۰ میهمان از ۳۵ کشور دنیا و مهمانان کشوری با شرکت در همایش سرمایه گذاری و توسعه چابهار با عنوان ‘روز چابهار’ را جشن می گیرند.

این همایش با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مهندس راستاد معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، عبدالغفور ایران نژاد نماینده مردم چابهار، علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان، رامین نورقلی پور نماینده مردم غرب گلستان، بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، الیاس هیوه چی فرماندار ترکمن و تنی چند از مسئولین برگزار شد.

مقامات، سفرا و سرمایه گذاران کشورهای هند، افغانستان، اندونزی، قطر، استرالیا، آفریقای جنوبی، بلژیک، پاکستان، آلمان، ترکیه، چین، ژاپن، قزاقستان، عمان، کنیا و تاجیکستان از جمله شرکت کنندگان در همایش بین المللی توسعه چابهار هستند.

در این همایش ۹۳ مقام و میهمان خارجی۱۹ خبرنگار از رسانه های مختلف خارجی و ۲۳ خبرنگار رسانه های داخلی در مجموع حدود ۳۰۰ نفر شرکت کننده داخلی و خارجی حضور دارند.

این همایش با هدف معرفی ظرفیت های عملیاتی، ارتقاء ترانزیت و ترافیک کالا، افزایش ترافیک دریایی و توسعه مسافرت بین المللی دریایی، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و بهره مندی از ظرفیت های توسعه ای بندر برگزار شد.

در حاشیه این همایش ۸ تفاهم نامه سرمایه گذاری و توسعه ای بین اداره کل بنادر سیستان و بلوچستان و بخش های خصوصی ایرانی و خارجی امضا شد.

رونمایی از کتاب “درآمدی بر تاریخ بندرچابهار در سواحل مکران” توسط محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از دیگر مراسم این همایش بود.

گزارش از:یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۱

۰۷ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46497

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک