هماهنگی های لازم برای کمک رسانی به آسیب دیدگان در حوزه غذایی و زیستی انجام شدگلستان-ترکمن نیوز-  مسوول هماهنگی‎های استانی و ملی برای کمک‎رسانی به آسیب‎دیدگان در حوزه غذایی و زیستی استان گلستان گفت: روزانه ۳۰ هزار پرس غذای گرم از خیران و نهادهای انقلابی، بانک‎های، به ویژه اتاق بازرگانی پخت و بین آسیب دیدگان سیل توزیع می‌‎شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمدحمیدی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراکز اقامتی آسیب دیدگان سیل در آق قلا اظهار کرد: تاکنون ۱۲ فروند هیلکوپتر در سطح مناطق سیل‎زده مشغول امدادرسانی به مردم گمیشان و آق‎قلا بوده‌‎اند.

وی تصریح کرد: تاکنون ۳۸ فروند قایق از شهرهای مختلف و به ویژه در مناطق مختلف شهرستان آق‎قلا که با خودرو امکان تردد و امدادرسانی وجود نداشت، به وسیله قایق کمک‎رسانی شده است.

مسوول هماهنگی‎های استانی و ملی برای کمک‎رسانی به آسیب‎دیدگان در حوزه غذایی و زیستی استان گلستان گفت: برای هماهنگی بهتر بین بخش‎های مختلف اداری و کمک‎رسانی بیشتر به مردم شهرهای آق‎قلا و گمیشان دو نفر از مدیران کل استانداری طی ابلاغی به عنوان مدیر معین مشخص شدند.

حمیدی افزود: شهرستان آق‎قلا نیز به هفت منطقه تقسیم شد که مسوولیت هر یک از این هفت منطقه به یک مدیر اداره شهرستانی محول شد تا روند کمک‎رسانی به این مناطق دقیق‎تر و بهتر انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: همه نیروهای امدادی و خدماتی و افرادی که برای کمک‎رسانی به این شهرستان‎ها ورود پیدا می کنند باید زیر نظر این مدیران انجام وظیفه کنند تا ضمن تسریع در روند خدمات رسانی، کمک‎ها به دست آسیب‎دیدگان اصلی برسد.

مسوول هماهنگی‎های استانی و ملی برای کمک‎رسانی به آسیب‎دیدگان در حوزه غذایی و زیستی استان گلستان گفت: امکانات و اقلام در روستاهای سیل‎زده این شهرستان‎ها از طریق بخشداری های مربوطه، دهیار روستا و نماینده هلال احمر به صورت مشخص برای هر روستا با هیلکوپتر، قایق یا خودرو توسط دهیار با توجه به شناختی که از مردم روستا دارند، توزیع می‎شود.

حمیدی اضافه کرد: تمام کمک‎های خارج از استان که با ستاد پشتیبانی هماهنگی کرده‎اند در انبارهای از قبل پیش‎بینی شده ذخیره و با سیستم فوق توزیع می‎شود.

وی تاکید کرد: برای ۱۴ فروند هیلکوپتر که شامل بالگردها هلال احمر، هوانیروز سپاه است برنامه منظم پروازی تحت نظر یک فرمانده پیش‎بینی شده است.

مسوول هماهنگی‎های استانی و ملی برای کمک‎رسانی به آسیب‎دیدگان در حوزه غذایی و زیستی استان گلستان گفت: روز گذشته دو پرواز به مراوه‎تپه و حدود ۵۰ پرواز به گمیشان و آق‎قلا صورت گرفت.

حمیدی افزود: از تمام خیران، تولیدکندگان، سازمان‎های مردم‎نهاد، مساجد و هیئت های مذهبی شهری و روستای تقاضا داریم که کمک‎های نوعدوستانه خود را به صورت نقدی یا در قالب اسباب و اثاثیه منزل اهدا کنند و در صورت امکان غذاها به صورت آماده و کنسرو شده باشد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۴۴

۰۷ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50056

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک