هلال احمر گلستان با بیشترین توان خدمات نوروزی خود را ارایه می دهداخبار استانی- تورکمن نیوز مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان با تاکید برای افزایش کمی و کیفی خدمات این نهاد گفت که در مدت زمان اجرای طرح نوروز ۹۸ افزون بر ۲ هزار و ۲۵۰ نفر روز به مردم و مسافران خدمت متنوع ارائه می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد علی هروی طی نشستی با خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان اظهار داشت: در طرح نوروزی ۳۰ مرکز ثابت و ۶ مرکز موقت و سیار با نیروهای کارآزموده و مجرب آماده ارائه خدمت هستند.
وی اضافه کرد: با توجه به افزایش تعداد روزهای تعطیلی نوروز ۹۸ پیش بینی می شود مسافرت ها افزایش یابد به همین دلیل هلال احمر گلستان نیروهای خود را افزایش داد.
وی افزود: یکی از برنامه های اصلی و مهم هلال احمر گلستان طرح ملی ایمنی سلامت مسافران نوروزی است و به همین دلیل در ورودی شهرها یک چادر ارائه خدمت برپا خواهیم کرد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: هدف از اجرای این طرح کاهش و پیشگیری از سوانح رانندگی و به دنبال آن پایین آمدن خسارات مالی و تلفات انسانی است.
هروی افزود: همچنین نیروهای جوان جمعیت در چادرهای پیش بینی شده آماده معرفی هرچه بهتر جاذبه های گردشگری گلستان هستند چراکه راهنمایی صحیح علاقه و ماندگاری مسافر را افزایش می دهد.
وی تصریح کرد: در کنار خیمه های جوانان، هفت خیمه برپایی نماز نیز پیش بینی شده تا زمان توقف راننده برای عبادت اعضای خانواده و سایر سرنشینان بتوانند از فضای فراهم شده استفاده بهینه کنند.
وی با بیان اینکه اتاق سرگرمی و محیط مفرح و شاداب در هنگام استراحت برای مادر و کودک نیز پیش بینی شده است، اضافه کرد: هرچه سرنشینان و راننده استراحت و احساس امنیت بیشتری داشته باشند، میزان سوانح کاهش خواهد یافت.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: برگزاری مسابقه پیامک و برپایی ایستگاه نقاشی کودک از دیگر برنامه های پیش بینی شده است ضمن اینکه نکات ایمنی به کودکان آموزش داده می شود تا در هنگام رانندگی والدین همانند همیار مهربان پلیس عمل کنند.
هروی افزود: هر چند این آموزش ها مقطعی است و نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد اما در بهبود رفتارهای ترافیکی تاثیرگذار خواهد بود.
وی یادآور شد: برای اجرای این طرح ۳۱ پایگاه ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در گلستان پیش بینی کرده ایم که ۱۸ پایگاه ثابت و ۱۳ مورد سیار هستند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۶

۱۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47429

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک