اسبدوانی تابستانه بندرترکمن 5 1024x683 2 300x200 - هفته چهارم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد+عکسسوارکاریتورکمن نیوز:  رییس هیات سوارکاری شهرستان ترکمن گفت: هفته چهارم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۲۱ تیرماه با رقابت ۷۲ رأس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون و تروبرد در هفت دور هزارمتری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  یوسف قزل در گفت و گو با خبرنگار تورکمن نیوز اظهار داشت: در هفته چهارم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن ۷۸  راس اسب ثبت نام کردند که با نظر دامپزشک میدان ۶ راس اسب حذف شدند و ۷۲ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در هفت دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های نژاد تروبرد (کلاس ۴) (۳+ ساله) برای مسافت هزار متر وارد دپار (جعبه استارت) شدند که آرمین آق آتابای با اسب واویلا قهرمان شد و محمد خوجملی با اسب راکت من و بنیامین جرجانی با اسب جاهیل به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس Meiden) (۳+ ساله)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب طلا موفق به کسب مقام اول شد و محمد خوجملی با اسب بهپا و پیمان قلر عطا با اسب هایدان سرخ به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (۲ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که یعقوب انفاس با اسب بانوی اودک زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب طاهر گوگ نژاد با اسب بایدق کهری و علیرضا شامیر با اسب آی لانار کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد نژاد دوخون (کلاس ۶) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب طوفان سرخ موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق اتابای با اسب سیلورکلت و رامین قهرمانی با اسب آی تیک به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون  (کلاس۴) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  آق اویلی بشگرد با اسب بلک هورس اولین نفر از خط پایان عبور کرد، قربان محمد اودک با اسب سردار بندر دوم شد، نادر صالح پور با اسب وروجک گمیشان مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های نژاد دوخون ( کلاس۵) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که امیر مختومی با اسب میلوا مقام اول این دور را کسب کرد، نورمحمد بهادر با اسب زیبای بندر و بنیامین جرجانی با اسب سریما عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون ( کلاسmedien) (2 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که محمد خوجملی با اسب آذولند مقام اول این دور را کسب کرد، قربان محمد اودک با اسب اوکیانا و پیمان قلر عطا با اسب تاوانورا عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

photo ۲۰۱۹ ۰۷ ۱۲ ۲۰ ۱۵ ۱۲ 281x300 - هفته چهارم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسواران هفته

آق اویلی بشگرد با کسب ۱۶ امتیاز چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌

دور دوم:هیراد خان

دور سوم: لاچین طلای گز

دور چهارم: ادوار

دور پنجم:اریس

دور ششم: ❌ دفل خان

دور هفتم: ماه کملر

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹۳۸ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

                                                                      کانال خبری مسابقات اسبدوانی
                                                                                         چاپغی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۳

۲۱ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57264

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک