رقابت 64 رأس اسب در مسابقات سوارکاری

Savarkari 11A 300x200 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته چهارم رقابت‌های اسبدوانی آق قلا با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با رقابت ۶۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه ۱۱ آبان ماه ۸۰ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۶ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۶۴ رأس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۷ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ،هندیکاپ کلاس ۳، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یوسف دهش با اسب گزباشی زودتر از خط پایان گذشت و مهرداد خوجملی با اسب آی سو سرمدی و علی عطایی با اسب شادکام به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند, در این دور جایگاه چهارم را آق اویلی بشگرد با اسب آتش امین کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های ۲ ساله ، Maiden، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب بلک هورس موفق به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب صر صر و عبدالحلیم قبادی با اسب نهیر به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند، در این کورس آرمین آق آتابای با اسب تانیلان در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله ، هندیکاپ کلاس ۵، نژاد دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که نورمحمد بهادر با اسب ماریل زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب حسین رجال با اسب روجیک و جواد آچاک با اسب گرداب کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله ، هندیکاپ کلاس ۴، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب گلدن بل به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب مستر دن و نورمحمد بهادر با اسب نفس به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون ۲ ساله، برنده، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین ملایی با اسب جان دی وان اولین نفر از خط پایان عبور کرد، قربان محمد اودک با اسب من بولت دوم شد، آق اویلی بشگرد با اسب تام لیدی مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های دوخون ۳ ساله،هندیکاپ کلاس ۲، نژاد دوخون در مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که قربان محمد اودک با اسب لندی مقام اول این دور را کسب کرد، کمال دالیجه عطا با اسب ماکان و نورمحمد بهادر با اسب منوکید نفرات دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، هندیکاپ کلاس ۴، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب نیوکلاسیک اولین نفر از خط پایان عبور کرد، امیر مختومی با اسب آژدر دوم شد، آق اویلی بشگرد با اسب آیدفل سرداری مقام سوم را کسب کرد.

 

نورمحمد بهادر چابکسوار برتر هفته چهارم آق قلامعرفی بهترین چابکسوار هفته
نورمحمد بهادر چابکسوار برتر هفته چهارم کورس پاییزه آق قلا با دو عنوان قهرمانی، یک نایب قهرمانی و دو مقام سومی چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌ شدو – کیهان سلیم
دور دوم❌ کینگ بوی – آی گلی – نیوسا- برلین
دور سوم❌ کینگ ولف – سان اسکای
دور چهارم❌ هج پرنس
دور پنجم❌ کاراکو – دان ییلدز – ویس ناز
دور ششم❌ مه وش – ژاکلینا
دور هفتم ❌ بن جوی-سیگان

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱۰۶ میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا هفتم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

شایان ذکر است: این هفته از مسابقات سوارکاری ترکمن صحرا در آق قلا به یاد  پیشکسوتان میدان های سوارکاری (مرحوم ارازقلی شیرمحمدلی و مرحوم حاج دولت خیرخواه) که از بنیانگذاران مجموعه اسبدوانی شهرستان آق قلا هستند برگزار شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته پنجم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه ۹۷ آق قلا روز جمعه ۱۸ آبان ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار میشود.

گزارش از: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۵

۱۱ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39296

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک