با شرکت 58 راس اسب:

savarkari aghghala 1 300x182 - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی پاییزه آق‌قلا برگزار شدتورکمن نیوز: هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۳۹۸ آق قلا با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمنصحرا با شرکت ۵۸ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته چهارم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه ۵ مهر ماه ۶۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۸ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های +۳ ساله، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که امیر مختومی با اسب ارث گتیر زودتر از خط پایان گذشت و قربان محمد اودک با اسب بوران خان و ستار مهرانی با اسب آرارات به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مبین قلرعطا با اسب ردلاین موفق به کسب مقام اول شد و اسحاق قاضی کر با اسب کاپیتان استیو و آرمین آق آتابای با اسب های بات به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های +۳ساله، نژاد دوخون،  به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که بنیامین ملایی با اسب تاسارا زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب قربان محمد اودک با اسب گلد دریم و امیر مختومی با اسب لان زا کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۳+ ساله، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که علی محمد غراوی با اسب رایکا موفق به کسب مقام اول شد و کمال صالح پور با اسب آی ناز و آرمین آق آتابای با اسب نواهج به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در دور پنجم اسب‌های +۳ ساله، نژاد دوخون، به مسافت  ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  قربان محمد اودک با اسب دلبرم اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آرمین آق آتابای با اسب مای گل دوم شد، عیدمحمد غراوی با اسب پرنسس پردیس مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های ۳+ ساله، نژاد دوخون به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که محمدامین توماج با اسب جان دی وان مقام اول این دور را کسب کرد، عبدالحلیم قبادی با اسب آژدر و ستار مهرانی با اسب آدر دوم و سوم را به دست آوردند.

 

محمد اودک 300x236 - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی پاییزه آق‌قلا برگزار شدمعرفی بهترین چابکسوار هفته

قربان محمد اودک با یک قهرمانی و دو نائب قهرمانی چابکسوار برتر امروز شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول: سهراب علیزاده
دور دوم: امیرخان۲
دور سوم:
دور چهارم: هیراد _ بیگ رد
دور پنجم: دارسی
دور ششم: دراگل

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۷۵ میلیون ۲۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های۶  گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۸

۰۵ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

62251

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک