با شرکت 61 راس اسب:

دوم 3 300x200 - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته چهارم مسابقات اسبدوانی بهاره ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۱ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن،  میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته چهارم مسابقات اسبدوانی فصل بهار گنبدکاووس روز جمعه (۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸)، ۶۶ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۵ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۶۱ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار ترکمن
t.me/Turkmensnews

(۱۴:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که متین جرجانی با اسب بارش زودتر از خط پایان گذشت و یوسف دهش با اسب ماراتون هورس و رضا فهیمی با اسب سوگل آرشیدا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند

(۱۶:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب کینگ بوی موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب ادوار و آق اویلی بشگرد با اسب ترکمن ام وی پی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

سوم 1 300x200 - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (کلاس ۵) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که امیر مختومی با اسب بلک هورس زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب قربان محمد اودک با اسب دازملیسا و عبدالرحیم آرمیده با اسب دازی کسب کردند.

(۱۷:۳۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن، (کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب ویوابوی موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب سامین و پیمان قلرعطا با اسب شوالیه به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

چهارم 1 300x200 - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۸:۰۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۴)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  نادر صالح پور با اسب دسپاینه اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آق اویلی بشگرد با اسب آریس گلد دوم شد، عیدمحمد غراوی با اسب اسپید گل مقام سوم را کسب کرد.

(۱۸:۳۰) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون،(هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که  آق اویلی بشگرد با اسب دیبالا مقام اول این دور را کسب کرد، یعقوب توسلی با اسب تاپیک و مهرداد خوجملی با اسب نورآی عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

نادر صالح پور  با ۲ عنوان قهرمانی و یک نایب قهرمانی، چابکسوار برتر هفته چهارم شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ یل آهو
دور دوم❌ بلک کوئین
دور چهارم❌ آلچی بای _ ژاکلینا
دور پنجم❌ آیدفل سرداری

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۲۷/۰۵۰/۰۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته پنجم رقابت‌های اسبدوانی “کورس بهاره”  گنبدکاووس، روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۵

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک