با شرکت 57 راس اسب:

چهارم 300x200 - “هفته چهاردهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته چهاردهم مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۷ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۷)، ۶۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۷ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۷ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(کلاس Maiden) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دلیجه عطا با اسب ملیله زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب آلماز مهرپور و محمد خوجملی با اسب پویا مختومقلی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد فیض االله با اسب تکاور موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب سجیل و ابوطالب چاری زاده با اسب خان داز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد (کلاس برنده) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که کمال دلیجه عطا با اسب تونیکس زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب بنیامین جرجانی با اسب بای بای چلنج و بنیامین ملایی با اسب آلتون تاش کسب کردند.

سوم 1 300x200 - “هفته چهاردهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، کلاس ۲ (بنچ مارک ۱۰۵)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب آلتون سا موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر و پیمان قلرعطا با اسب شوالیه به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۴)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب طاها نور اولین نفر از خط پایان عبور کرد، محمد خوجملی با اسب داگلاس دوم شد، رامین قهرمانی با اسب بن جوی مقام سوم را کسب کرد.

پنجم 300x200 - “هفته چهاردهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

حادثه در دور پنجم
مسابقات امروز با یک حادثه در کورس پنجم همراه بود که اسب سمیلای دچار سانحه شده و از مچ دست جلو راست دچار شکستگی استخوان شد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون،(هندیکاپ کلاس ۷)، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که ستار مهرانی با اسب گرداب مقام اول این دور را کسب کرد، مبین آسایش با اسب ملوان و  بنیامین جرجانی با اسب والا۲ عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۴) به مسافت ۱۵۵۰ متر شکل گرفت که جواد آچاک با اسب نفس زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب ستار مهرانی با اسب ریو آچا و کمال دلیجه عطا با اسب جاهیل کسب کردند.

هفتم 300x200 - “هفته چهاردهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 

10 20 278x300 - “هفته چهاردهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

معرفی بهترین چابکسوار هفته

کمال دلیجه عطا با ۳ عنوان قهرمانی و یک مقام سومی، چابکسوار برتر هفته سیزدهم شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور دوم❌ ترزا
دور سوم❌ لاکسیدا – واویلا
دور ششم❌ بای بای ناز
دور هفتم❌ ریو کوئین – هج هوری – هج آس

 

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱/۰۱۴/۵۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته پانزدهم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز جمعه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۱

۱۱ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44563

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک