چهارم مسابقات اسبدوانی بندرترکمن 5 1024x675 1 300x198 - هفته پنجم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد+عکسسوارکاریتورکمن نیوز رییس هیات سوارکاری شهرستان ترکمن گفت: هفته پنجم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۲۸ تیرماه با رقابت ۵۰ رأس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون و تروبرد در شش دور هزارمتری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  یوسف قزل در گفت و گو با خبرنگار تورکمن نیوز اظهار داشت: در هفته پنجم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن ۶۰  راس اسب ثبت نام کردند که با نظر دامپزشک میدان ۱۰ راس اسب حذف شدند و ۵۰ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در شش دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های نژاد دوخون (کلاسMaiden) (۳+ ساله) برای مسافت هزار متر وارد دپار (جعبه استارت) شدند که بنیامین جرجانی با اسب جنی ناز قهرمان شد و امیر مختومی با اسب پرنسکی و رامین قهرمانی با اسب سلتیک هورس به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم اسب‌های نژاد ترکمن (کلاس Meiden) (۳+ ساله)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب پرنده  قوش موفق به کسب مقام اول شد و عبدالحلیم قبادی با اسب گلرخ نیر و علی رجال با اسب مله قوش به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون (کلاس ۶) (۳ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که عبدالحلیم قبادی با اسب آلباتروس  زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب نادر صالح پور با اسب عروس ناز و محمد خوجملی با اسب بهپا کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد نژاد تروبرد (کلاس maiden) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که موسی محمدی با اسب بیگ رد موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب سی آر تو و نورمحمد فیضی با اسب سوانا  به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون  (کلاس۴) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  آق اویلی بشگرد با اسب دیبالا اولین نفر از خط پایان عبور کرد، محمد خوجملی با اسب جانام دوم شد، عبدالحلیم قبادی با اسب دراگل مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های نژاد دوخون ( کلاس۵) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که قربان محمد اودک با اسب انجوی مقام اول این دور را کسب کرد، مهران عطا با اسب شیدر و رامین قهرمانی با اسب هاکتان عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

photo 2019 07 19 20 34 55 280x300 - هفته پنجم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسواران هفته

آق اویلی بشگرد با کسب ۱۶ امتیاز چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

 

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: سیتی استار

دور دوم: ارث گتیر

دور سوم: گلد وینر _ باگرو _ گل آی جان

دور چهارم: دورتمند _ وینکس _ لود ویک

دور پنجم: سردار بندر- زیبای بندر

دور ششم: ❌

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ۷۷ میلیون و ۵۲۵هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 گزارش از: یاشار نیازی

                                                                      کانال خبری مسابقات اسبدوانی
                                                                                         چاپغی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۰

۲۸ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57707

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک