رقابت 71 رأس اسب در مسابقات سوارکاری

aghghala savarkari Hafte5 300x200 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته پنجم رقابت‌های اسبدوانی آق قلا با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با رقابت ۷۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه ۱۱ آبان ماه ۸۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۷۱ رأس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۷ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله ، کلاس Maiden، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یوسف دهش با اسب گزل قوش گز زودتر از خط پایان گذشت و علی عطائی با اسب یل شاد و رامین قهرمانی با اسب ایل گلی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم اسب‌های ۲ ساله ،کلاس Maiden، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب کارانوس موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب برلین و عبدالحلیم قبادی با اسب شیرین به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، کلاسMaiden، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که کمال دلیجه عطا با اسب بای بای چلنج زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب بنیامین ملایی با اسب آلتون تاش و طاهر گوگ نژاد با اسب پرنس لیدی کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۲ ساله، کلاس Maiden، نژاد دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین ملایی با اسب بوی سان به کسب مقام اول شد و یاسر جرجانی با اسب سوژه و امیر مختومی با اسب آل میدان به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، هندیکاپ کلاس ۵، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب راک استار اولین نفر از خط پایان عبور کرد، پیمان قول لر عطا با اسب آزادی دوم شد، رامین قهرمان با اسب کینگ ولف مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم
اسب‌های ۳ ساله،هندیکاپ کلاس ۴، نژاد دوخون در مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که علیرضا شاهمیر با اسب لان زا مقام اول این دور را کسب کرد، یاسر جرجانی با اسب گیورگی و نورمحمد بهادر با اسب بادیگارد نفرات دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، هندیکاپ کلاس ۳، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آرمین آق آتابای با اسب آرشا دوم شد،نورمحمد بهادر با اسب نیوکلاسیک مقام سوم را کسب کرد.

 

معرفی بهترین چابکسواران هفته
پیمان قول لر عطا و بنیامین ملایی با کسب یک عنوان قهرمانی، و یک نایب قهرمانی به طور مشترک چابکسواران برتر این هفته از رقابتها شدند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول: آتلار-سیلاس
دور دوم : کامیاب-جینی اژدری
دور سوم: پتیورز
دور چهارم: نهیر
دور پنجم: لادی ماری – دازتاجر
دور ششم: یاشار۲ – روجیک

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته ششم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه ۹۷ آق قلا روز جمعه ۲۵ آبان ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار میشود.

گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۸

۱۸ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39768

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک