رقابت 37 رأس اسب در مسابقات سوارکاری

photo ۲۰۱۸ ۰۷ ۲۰ ۱۹ ۳۸ ۳۶ 300x178 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۴۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، در هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن روز جمعه ۲۹ تیر ماه ۴۸ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۳۷ رأس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ، امتیاز هندیکاپ، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب میراث بصیر زودتر از خط پایان گذشت و ستار مهرانی با اسب غنج اسن و پیمان قلر عطا با اسب دل آرا۳  به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و در این دور جایگاه چهارم را آق اویلی بشگرد با اسب مردانه رحمتی کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های ۲ سال ، مبتدی، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب نازقورام به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب گل گندم و عبدالرحیم آرمیده با اسب سیلور کلت به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس بنیامین جرجانی با اسب کی دو در جایگاه چهارم قرار گرفت.

اسب شماره ۶ کادنزا به تشخیص پزشک میدان از دور دوم حذف شد

رقابت در دور سوم اسب‌های ۳ ساله ، امتیاز هندیکاپ ،نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالرحیم آرمیده با اسب اوسین بولت به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب بای بای و قربان محمد اودک با اسب مشکل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس نادر صالح پور با اسب مه وش در جایگاه چهارم قرار گرفت.

در دور چهارم میان اسب‌های از ۳ ساله،۸ تا ۱۴ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که رامین قهرمان با اسب زیبای گنبد زودتر از خط پایان عبور کرد و مهران عطا با اسب گل یوکابد و آق اویلی بشگرد با اسب آریس به ترتیب دوم و سوم شدند و ابوطالب چاریزاده با اسب لیدی ناز در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

رقابت در دور پنجم اسب‌های از ۳ ساله، امتیاز هندیکاپ(۳ و ۴) ، تروبرد داخلی، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب آنیک اولین نفر از خط پایان عبور کرد و عید محمد غراوی با اسب هج آس و نادر صالح پور با اسب ترنادو نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و قربان محمد اودک با اسب فونگ هج چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، از۲ تا ۶ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب گزل شاه اولین نفر از خط پایان عبور کرد و نادر صالح پور با اسب نیوکلاسیک و مبین آسایش با اسب داغ مایه نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و پیمان قلرعطا با اسب بولارو چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌آریاگر
دور دوم❌راین استورم-بای جهان-جینی اژدری-پادشاه-کادنزا-عروس ناز
دور سوم❌آرشا-عالم ناب
دور چهارم❌
دور پنجم❌مسترواندرفول-میس گلد
دور ششم❌

معرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن بنیامین جرجانی با کسب ۱۶ امتیاز چابکسوار برتر هفته پنجم کورس تابستانه ۱۳۹۷ بندرترکمن شد.

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ  ۸۱۹ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا ششم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته ششم مسابقات سوارکاری کورس تابستانه ۹۷ بندرترکمن روز جمعه پنجم مرداد ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۹

۲۹ تیر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک