با شرکت 65 راس اسب:

Savarkari 10A 1 300x211 - “هفته پنجم” مسابقات اسبدوانی پاییزه آق‌قلا برگزار شدتورکمن نیوز: هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۳۹۸ آق قلا با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمنصحرا با شرکت ۶۵ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته پنجم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه ۱۲ مهر ماه ۶۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد۹  رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۶  رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نیما اونق با اسب آی تاج زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب ترکمن صحرا و جواد آچاک با اسب باشلیق به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب جالیسکو موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب دانر و ستار مهرانی با اسب های جنتلمن به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های +۳ساله، نژاد تروبرد،  به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب پتیورز زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب رامین قهرمانی با اسب رای هارد و قربان محمد اودک با اسب جاهیل کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب آل بیوتی موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب رگنار و محمدامین توماج با اسب رویال سیتی  به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در دور پنجم اسب‌های +۳ ساله، نژاد دوخون، به مسافت  ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب کارول اسپید اولین نفر از خط پایان عبور کرد، رامین قهرمانی با اسب پواپوا دوم شد، پیمان قلرعطا با اسب جان بابا مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های ۳+ ساله، نژاد دوخون به مسافت  ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که کمال صالح پور با اسب عروس ناز مقام اول این دور را کسب کرد، امیر مختومی با اسب کارادنیز و جواد آچاک با اسب زیبا گزل ۲ دوم و سوم را به دست آوردند.

photo ۲۰۱۹ ۱۰ ۰۴ ۱۶ ۴۷ ۳۵ 300x190 - “هفته پنجم” مسابقات اسبدوانی پاییزه آق‌قلا برگزار شدمعرفی بهترین چابکسوار هفته

رامین قهرمانی با یک قهرمانی و سه نائب قهرمانی چابکسوار برتر امروز شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول: شانل بلوری _ شیر قاضی _ یاشار۳
دور دوم: هیرو۲ _ برنجی _ پاداش _ دلنوا 
دور سوم: بای بای چلنج
دور چهارم:
دور پنجم:
دور ششم: بهپا

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز ۹۴ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۱۶

۱۲ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

62655

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک