dor 1 3 300x199 - “هفته پنجم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته پنجم مسابقات اسبدوانی تابستانه ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۳ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته پنجم مسابقات اسبدوانی فصل تابستان گنبدکاووس روز جمعه (۷ تیرماه ۱۳۹۸)، ۶۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۲ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۳ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۵:۳۰) در دور اول اسب‌های۲ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آرمین آق آتابای با اسب تکنو زودتر از خط پایان گذشت و عبدالحلیم قبادی با اسب ژانت و نادر صالح پور با اسب بست می به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۷:۱۵) در دور دوم اسب‌های ۳ تا ۴ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مهرداد خوجملی با اسب شکوفا موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب لادی هانی و عبدالحلیم قبادی با اسب راک بوی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۷:۴۵) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ تا ۷ ساله، نژاد ترکمن Maiden،  به مسافت ۱۲۰۰متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب شهاب رئیسی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب عبدالحلیم قبادی با اسب گلچین حبیب ایشان و محمد خوجملی با اسب سیاوش یوسفی کسب کردند.

(۱۸:۱۵) در دور چهارم اسب‌های ۳ تا ۴ ساله، نژاد دوخون Maiden، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب توقای موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب هاکتان و کمال دالیجه عطا با اسب آیرون کو به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۸:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ تا ۴ ساله، نژاد تروبرد Maiden به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  کمال دالیجه عطا با اسب هج کروز اولین نفر از خط پایان عبور کرد، نادر صالح پور با اسب ابر سیاه دوم شد، قربان محمد اودک با اسب جاهیل مقام سوم را کسب کرد.

(۱۹:۳۰) در دور ششم اسب‌های ۳ تا ۴ ساله، نژاد تروبرد Maiden، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که آرمین آق آتابای با اسب املیانو مقام اول این دور را کسب کرد، عبدالحلیم قبادی با اسب شاو شاو و علیرضا شاهمیر با اسب پینتوریکو عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

بهترین چابکسوار هفتهمعرفی بهترین چابکسوار هفته

آرمین آق آتابای با ۲ عنوان قهرمانی چابکسوار برتر امروز شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول❌

جوینر – آل میدا – کینگ فلاورز
دور دوم❌ وارلاس
دور سوم❌ سارینا خرقان – پویا مختومقلی
دور چهارم❌ بادیگارد – مهدشت
دور پنجم❌بیوتی آرچ
دور ششم❌
دور هفتم❌ اوسین بولت – منوکید – مشکل

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ نهصد و نود و هفت میلیون و پانصد هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۷

۰۷ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

56223

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک