با شرکت 83 راس اسب:

پنجم 1 300x200 - “هفته پنجم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته پنجم مسابقات اسبدوانی بهاره ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۸۳ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن،  میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته پنجم مسابقات اسبدوانی فصل بهار گنبدکاووس روز پنجشنبه (۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸)، ۹۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۸۳ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۸ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار ترکمن
t.me/Turkmensnews

(۱۴:۰۰) در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دلیجه عطا با اسب یلکین امید زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب نورآی و مهرداد خوجملی با اسب شانای عاشوری به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۳۰) در دور دوم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب پریمات موفق به کسب مقام اول شد و موسی محمدی با اسب راین استورم و آق اویلی بشگرد با اسب سریما به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

پنجم 3 300x200 - “هفته پنجم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۰۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب اف ۱۴ زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب امیر مختومی با اسب ال بیوتی و پیمان قلرعطا با اسب شیلی فیلیزه کسب کردند.

(۱۶:۳۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب بیوتی فیبز موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب آدرینا ۲ و پیمان قلرعطا با اسب نواهج به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۷:۰۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (کلاس Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  کمال دلیجه عطا با اسب هج کروز اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آرمین آق آتابای با اسب گلد بنتلی دوم شد، عبدالحلیم قبادی با اسب لوکاکو مقام سوم را کسب کرد.

پنجم 2 300x200 - “هفته پنجم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۷:۴۵) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون،(کلاس Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که  رامین قهرمانی با اسب وی واش مقام اول این دور را کسب کرد، قربان محمد اودک با اسب مهدشت و کمال دلیجه عطا با اسب کی دو عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۸:۱۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۶) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که پیمان قلرعطا با اسب سرگل ۲ زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب محمد خوجملی با اسب بادیگارد و کمال دلیجه عطا با اسب میلوا کسب کردند.

(۱۸:۴۵) در دور هشتم اسب‌های۳ ساله، نژاد تروبرد، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر مرادی با اسب اور دنز زودتر از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب گلدن بیت و نادر صالح پور با اسب سردش به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

پنجم 4 300x200 - “هفته پنجم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آرمین آق آتابای با ۲ عنوان قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی، چابکسوار برتر هفته پنجم شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ رضوان خان _ بانوی اودک
دور دوم❌ آی قیز _ صرصر
دور سوم❌ سای هیل _ تاوانورا
دور چهارم❌ آی ناز
دور پنجم❌ شایان هج
دور ششم❌ وارلاس
دور هفتم❌ طوفان سرخ
دور هشتم❌ هج روز

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹۳۱ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۸ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته ششم و قهرمانی رقابت‌های اسبدوانی “کورس بهاره”  گنبدکاووس، روز جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۹

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52590

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک