با شرکت 62 راس اسب:

dor4 2 1 300x200 - “هفته پایانی و قهرمانی” مسابقات اسبدوانی “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته بیست و پنجم (پایانی و قهرمانی) مسابقات اسبدوانی “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۲ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز جمعه (۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۷)، ۶۹ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۷ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۶۲ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ ، ۱۶۰۰ ، ۱۷۰۰ و ۲۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(کلاس ۱) به مسافت ۲۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب عجب شیر زودتر از خط پایان گذشت و جواد آچاک با اسب زلیخا سیاه پوش و رامین قهرمانی با اسب غنج اسن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مبین قلرعطا با اسب سزار موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب شا دنسر و مبین آسایش با اسب هامر۲ به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۶۰۰ متر شکل گرفت که ولی محمد علیزاده با اسب لاولی شیروان زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب ستار مهرانی با اسب وارلاس و رامین قهرمانی با اسب راک بوی کسب کردند.

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۶)، به مسافت ۲۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب کلیپر موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب تورقوش و عبدالحلیم قبادی با اسب گل نسیم به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۷۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب سفیر لرستان اولین نفر از خط پایان عبور کرد، کمال دلیجه عطا با اسب هج کوکو دوم شد، رامین قهرمانی با اسب تاتیا مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون،(کلاس ۱)، به مسافت ۱۷۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که ستار مهرانی با اسب ویمتو مقام اول این دور را کسب کرد، قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر و  پیمان قلرعطا با اسب شوالیه عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون (کلاس ۳) به مسافت ۱۶۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب اورتگا زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب علیمحمد غراوی با اسب ریو کومو و امیر مختومی با اسب ناز قورام کسب کردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با ۲ عنوان قهرمانی، چابکسوار برتر هفته پایانی شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ دل آرا۳ – کیوان سرمدی
دور دوم❌ پرشین رز – پائولینا
دور سوم❌ آی قیز
دور چهارم❌ داز تاجر
دور پنجم❌ عقاب

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱/۱۵۸/۵۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۵

۲۴ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

49011

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک