با شرکت 59 راس اسب:

12بهمن 3 300x200 - “هفته پانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته پانزدهم مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۹ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز جمعه (۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۷)، ۶۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۵ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۹ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن،(کلاس برنده) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که علی رجال با اسب سردار سخاوی زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب گل یار جاهد و طاهر گوگ نژاد با اسب گدرسن سجادی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب راسپینا موفق به کسب مقام اول شد و امین محمدی با اسب نوتلا و رامین قهرمانی با اسب پرنسس لاکی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

12بهمن 1 300x200 - “هفته پانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد (کلاس برنده) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که محمد خوجملی با اسب گلدن استیت زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب لاکی بویز و ستار مهرانی با اسب اکسل هج کسب کردند.

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، کلاس ۲ (بنچ مارک ۱۰۵)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که علیمحمد غراوی با اسب ادن لای موفق به کسب مقام اول شد و مهران عطا با اسب توقای و آرمین آق آتابای با اسب نهیر به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

12بهمن 4 300x200 - “هفته پانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال صالح پور با اسب کروم اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آرمین آق آتابای با اسب گلسا دوم شد، کمال دلیجه عطا با اسب ایلیا مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون،(هندیکاپ کلاس ۶)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که عیدمحمد غراوی با اسب گل آی نور مقام اول این دور را کسب کرد، بنیامین جرجانی با اسب اوکتای قرق و  محمد خوجملی با اسب روجیک عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

12بهمن 6 300x200 - “هفته پانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۴) به مسافت ۱۵۵۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب دانسر هج زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب نادر صالح پور با اسب عقاب و رضا ایمری با اسب کرولا کسب کردند.

محمد خوجملی چابکسوار برتر هفته پانزدهم

محمد خوجملی چابکسوار برتر

معرفی بهترین چابکسوار هفته

ستار مهرانی و محمد خوجملی هر کدام با یک عنوان قهرمانی و یک مقام سومی، به طور مشترک چابکسوار برتر هفته پانزدهم شدند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ کیمیا گز
دور سوم❌ لیدی هج
دور پنجم❌ چرنویل
دور ششم❌ ملکه جهان – لادی هانی

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹۴۴ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته شانزدهم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : ata
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۱

۱۲ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44618

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک