139401220905147135075564 300x209 - هفته هفتم کورس سوارکاری آق‌قلا برگزار شدترکمن نیوز: هفته هفتم مسابقات اسب‌دوانی شهرستان آق قلا با رقابت ۵۷ راس اسب برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته هفتم مسابقات اسبدوانی فصل پایزه آق قلا جمعه  (۲۵ مهرماه ۱۳۹۹)، ۵۷ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۴۸ رأس اسب از نژادعرب در ۶ دور ۱۴۰۰ و ۱۸۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول، اسب‌های نژاد عرب۳ سال وارد دپار (حصار فلزی شروع مسابقه) شدند که احمد محمدی با اسب بوژان علی یزدی قهرمان شد و علیرضا رضایی با اسب برانکو و بنیامین جرجانی با اسب برمک ماهان یزد به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون ۲ ساله با هم رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب برنا علیزاده زودتر از سایرین از خط پایان گذشت؛ رامین قهرمانی با اسب براوو خان وکیلی نایب قهرمان و محمد خوجملی با اسب بارسلون میرزا سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد عرب +۴ سال برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب آراگون خان وکیلی، محمد سپهوند با اسب عسل سالار و امیرحسین کریمی با اسب یوتا نخکش به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد عرب +۴ سال با یکدیگر رقابت کردند که احمد محمدی با اسب ناجو شریفی، محمد خوجملی با اسب یثرب تیر و عبدالله خدری با اسب گیومات رضایی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های نژاد عرب +۴ سال وارد دپار شدند که هادی عزیزی با اسب آنجلا ایساتیس زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، امیرحسین کریمی با اسب  ویکتور گلاری  و محمد خوجملی با اسب یاشورا افشار نیز دوم و سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه آق قلا در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های نژاد عرب +۴ ساله برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب اتم قهرمان شد، محمد خوجملی با اسب یزدانشاه غفوریان و هادی عزیزی با اسب آریاناز سهیل به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: بویکا | ببرسیاه

دور دوم:بی ام دبلیو حسین اباد | بانوی سیندرلا

دور سوم: امیرخان پرشین | آنجلا عرب | آپاما

دور چهارم:

دور پنجم: یاغی مدائن

دور ششم: وال دراما خان

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱ میلیارد و۱۸۸ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

هفته هفتم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان آق‌قلا برگزار شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۰۲

۲۵ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84398

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک