4 300x300 - هفته هفتم کورس اسبدوانی آق قلا برگزار شدترکمن نیوز: هفته هفتم مسابقات اسب‌دوانی شهرستان آق قلا با رقابت ۶۵ اس اسب برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته هفتم مسابقات اسبدوانی فصل پایزه آق قلا جمعه  (۲ آبان ماه ۱۳۹۹)، ۶۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴ اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۶۱ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ و ۱۵۵۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول، اسب‌های نژاد دوخون +۳ سال وارد دپار (حصار فلزی شروع مسابقه) شدند که فیض الله رجال با اسب سهند آراد قهرمان شد و کمال دلیجه عطا با اسب اغوزخان و عبدالحلیم قبادی با اسب جانی بیگ سیاه پوش به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون ۲ ساله با هم رقابت کردند که نیما اونق با اسب فیکا زودتر از سایرین از خط پایان گذشت؛ سراج الدین اندروا با اسب خان جوی نایب قهرمان و عبدالحلیم قبادی با اسب مکزیکو سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون ۲  ساله برگزار شد که سراج الدین اندروا با اسب داز قره بولاغ، نادر صالح پور با اسب سلطان ۳ و عبدالحلیم قبادی با اسب گل زیبای امید به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون+۳سال با یکدیگر رقابت کردند که محمدامین ایری با اسب نیو کمپ، کمال دلیجه عطا با اسب سراب سو و آرمین آق آتابای با اسب سوگلی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.
دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های نژاد دوخون +۳ سال وارد دپار شدند که آق اویلی بشگرد با اسب سرجان زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، آرمین آق آتابای با اسب شمیم نایس و محمدامین توماج با اسب بلک ولف نیز دوم و سوم شدند.
مسابقات اسب دوانی پاییزه آق قلا در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های نژاد دوخون +۳ ساله برگزار شد که یونس اورکلی با اسب ساری قیز قهرمان شد، عبدالحلیم قبادی با اسب یوسین بولت و مهرداد خوجملی با اسب شکوفا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:

دور دوم:ساوانا

دور سوم: جاناز | آی سلطان

دور چهارم: بلک ساحره

دور پنجم:

دور ششم باسکار:

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱ میلیار د و ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

هفته هفتم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان آق‌قلا برگزار شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۳۶

۰۲ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84758

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک