ترکمن نیوز
تاریخ : امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

رقابت 48 رأس اسب در مسابقات سوارکاری

Savarkari 12M 300x201 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۷ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، در هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن روز جمعه ۱۲ مرداد ماه ۵۷ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۴۸ رأس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ، امتیاز هندیکاپ، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب آتابیگ زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوک نژاد با اسب دل آرا ۳ و پیمان قلرعطا با اسب آرای گزل به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و در این دور جایگاه چهارم را ستار مهرانی با اسب غنج اسن کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های ۲ سال ، مبتدی، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب هاکتان به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب آسنا خانم و رامین قهرمانی با اسب سریما به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس یعقوب انفاس با اسب زیبا گل۲ در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور سوم اسب‌های ۳ ساله ، امتیاز مبتدی ،نژاد تروبرد داخلی، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب میس کوئین به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب مجیک بوی و علیرضا قرنجیک با اسب نیک نیکیتا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس بنیامین جرجانی با اسب فارلپ در جایگاه چهارم قرار گرفت.

در دور چهارم میان اسب‌های از ۳ ساله ، ۲ تا ۶ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب سویلای زودتر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب نیوکلاسیک و آق اویلی بشگرد با اسب آزادی به ترتیب دوم و سوم شدند و رامین قهرمان با اسب کوئین در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

رقابت در دور پنجم اسب‌های از ۳ ساله، از ۸ تا ۱۴ امتیاز ، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب داز جاوید اولین نفر از خط پایان عبور کرد و علیرضا شامیر با اسب یاشار ۲ و امیر مختومی با اسب شیدابن نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و بنیامین جرجانی با اسب مای ناز چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمان با اسب زیبای گنبد اولین نفر از خط پایان عبور کرد و قربان محمد اودک با اسب وروجک گمیشان و آق اویلی بشگرد با اسب آیدفل سرداری نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و رامین آق آتابای با اسب گلسا چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌ آل سقرباقچقی
دور دوم❌ دیمیتری پایت- ملسه- نیوگل- رومن تاب
دور سوم❌ گل پسر- براون استار
دور چهارم❌ راک استار – دازتاجر
دور پنجم❌
دور ششم❌

 

6 19 300x201 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته

 در پایان هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، ستار مهرانی با کسب دو مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت.

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۴۲ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا ششم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هشتم مسابقات سوارکاری کورس تابستانه ۹۷ بندرترکمن روز جمعه ۱۹ مرداد ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

 

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

جشن گرامیداشت روز دانشجو در شهرستان ترکمن برگزار شد...

نظام ارجاع در حوزه سلامت نقش مهمی در سهولت دسترسی و رضایت مردم دا...

۲۰ دوربرگردان گلستان تعریض می شود

زندگی ۶۰ ساله با زیورآلات ترکمن

گلستان ظرفیت تبدیل به قطب گردشگری کشور...

احداث ۴ کتابخانه مشارکتی در گنبدکاووس...

۳ گزینه اصلی معاونت سیاسی استانداری گلستان در دولت تدبیر و امید+س...

عبدالقادر آخوند داغستانی

اتهامات اثبات نشده و نزاعهای بی پایان...

هر گول‌دن بیر یاپراق

پروژه پخش سیلاب گلستان درپرتال تغذیه آبخوان های جهان ثبت شد...

گروه موسیقی «کهن» به عشق آباد می رود

حضور فرماندار ترکمن در مانور استانی طرح راهداری زمستانه...

محکومیت میلیاردی کارخانه آرد در گلستان...

آماده سازی ۱۶۰ دستگاه ناوگان راهداری گلستان برای زمستان ۹۷...

استفاده از ظرفیت علما و ریش سفیدان برای حل و فصل دعاوی خانوادگی د...

ماهیان خاویاری برند رونق گلستان

نشست نمایندگان ۵ کشور حاشیه دریای خزر در ایران...

نماز محمد علی کلی و دخترش

نظریه کارشناسی درباره مقصران مرگ ۲ کودک نوکنده‌ای اعلام شد...

شهروند،خبرنگار

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است . مشاوره کسب و کار

بالا