رقابت 48 رأس اسب در مسابقات سوارکاری

Savarkari 12M 300x201 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۷ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، در هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن روز جمعه ۱۲ مرداد ماه ۵۷ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۴۸ رأس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ، امتیاز هندیکاپ، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب آتابیگ زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوک نژاد با اسب دل آرا ۳ و پیمان قلرعطا با اسب آرای گزل به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و در این دور جایگاه چهارم را ستار مهرانی با اسب غنج اسن کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های ۲ سال ، مبتدی، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب هاکتان به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب آسنا خانم و رامین قهرمانی با اسب سریما به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس یعقوب انفاس با اسب زیبا گل۲ در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور سوم اسب‌های ۳ ساله ، امتیاز مبتدی ،نژاد تروبرد داخلی، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب میس کوئین به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب مجیک بوی و علیرضا قرنجیک با اسب نیک نیکیتا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس بنیامین جرجانی با اسب فارلپ در جایگاه چهارم قرار گرفت.

در دور چهارم میان اسب‌های از ۳ ساله ، ۲ تا ۶ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب سویلای زودتر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب نیوکلاسیک و آق اویلی بشگرد با اسب آزادی به ترتیب دوم و سوم شدند و رامین قهرمان با اسب کوئین در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

رقابت در دور پنجم اسب‌های از ۳ ساله، از ۸ تا ۱۴ امتیاز ، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب داز جاوید اولین نفر از خط پایان عبور کرد و علیرضا شامیر با اسب یاشار ۲ و امیر مختومی با اسب شیدابن نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و بنیامین جرجانی با اسب مای ناز چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمان با اسب زیبای گنبد اولین نفر از خط پایان عبور کرد و قربان محمد اودک با اسب وروجک گمیشان و آق اویلی بشگرد با اسب آیدفل سرداری نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و رامین آق آتابای با اسب گلسا چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌ آل سقرباقچقی
دور دوم❌ دیمیتری پایت- ملسه- نیوگل- رومن تاب
دور سوم❌ گل پسر- براون استار
دور چهارم❌ راک استار – دازتاجر
دور پنجم❌
دور ششم❌

 

6 19 300x201 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته

 در پایان هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، ستار مهرانی با کسب دو مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت.

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۴۲ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا ششم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هشتم مسابقات سوارکاری کورس تابستانه ۹۷ بندرترکمن روز جمعه ۱۹ مرداد ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۶

۱۲ مرداد ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک