300x300 - هفته هشتم کورس اسبدوانی آق قلا برگزار شدترکمن نیوز: هفته هشتم مسابقات اسب‌دوانی شهرستان آق قلا با رقابت ۶۵ اس اسب برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته هشتم مسابقات اسبدوانی فصل پایزه آق قلا جمعه  (۹ آبان ماه ۱۳۹۹)، ۶۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۶ رأس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول، اسب‌های نژاد ترکمن +۳ سال وارد دپار (حصار فلزی شروع مسابقه) شدند که بنیامین جرجانی با اسب آلبارس قهرمان شد و طاهر گوگ نژاد با اسب طاهر گوگ نژاد و سراج الدین اندروا با اسب ایران دوکا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون ۲ ساله با هم رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب دورا زودتر از سایرین از خط پایان گذشت؛ جواد آچاک با اسب یوپک نایب قهرمان و بنیامین جرجانی با اسب کالکشن سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون ۲  ساله برگزار شد که یونس اورکلی با اسب تم تن، نیما اونق با سامیرا و ابراهیم قره داشلی با اسب بلک لیدی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون+۳سال با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر، عبدالحلیم قبادی با اسب هاکتان و پیمان قلرعطا با اسب جان بابا مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های نژاد دوخون +۳ سال وارد دپار شدند که ستار مهرانی با اسب صاحب جمال زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، بنیامین جرجانی با اسب لومومبو و محمد خوجملی با اسب آذاراکس نیز دوم و سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه آق قلا در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های نژاد دوخون +۳ ساله برگزار شد که کمال دلیجه عطا با اسب جولگا قهرمان شد، نیما اونق با اسب جان دی وان و قربان محمد اودک با اسب می هان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:ارکین حبیب ایشان

دور دوم:جان دنسر | آی نوا

دور سوم: گل زیبای امید

دور چهارم:

دور پنجم:بلک ساحره | بلک ولف

دور ششم:اف ۱۴ | پرنس آلپ | آلپار

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱ میلیارد و ۲۴۰ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

هفته هشتم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان آق‌قلا برگزار شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۰

۰۹ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85052

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک