با شرکت 52 راس اسب:

photo 2019 01 04 15 09 01 300x206 - “هفته هشتم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته هشتم مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۲ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز جمعه  (۱۴ دی ماه ۱۳۹۷)، ۶۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۲ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن،(Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که علی رجال با اسب سردار سخاوی زودتر از خط پایان گذشت و یاسر جرجانی با اسب بارش و قربان محمد اودک با اسب هامراک حبیب ایشان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب ردوینز موفق به کسب مقام اول شد و علیمحمد غراوی با اسب ادن لای و ستار مهرانی با اسب دیبالا به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

photo 2019 01 04 15 09 01 1 300x206 - “هفته هشتم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، (Maiden)، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که نادر صالح پور با اسب ایپ من زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب بنیامین ملایی با اسب آلتون تاش و رامین قهرمانی با اسب بل هج کسب کردند.

(۱۵:۱۵) در دور چهارم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (کلاس برنده)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب ناز قورام موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب شیمبو و پیمان قلرعطا با اسب تانیلان به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (هندیکاپ کلاس ۱)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال صالح پور با اسب  مجستیک اولین نفر از خط پایان عبور کرد، عبدالرحیم آرمیده با اسب نو برس نو لس دوم شد، نادر صالح پور با اسب کاررا مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون، کلاس Maiden،(هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که علیرضا شاهمیر با اسب دنیلا مقام اول این دور را کسب کرد، قربان محمد اودک با اسب وروجک گمیشان و ستار مهرانی با اسب سویلای عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

2019 01 04 15 09 01 300x206 - “هفته هشتم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

معرفی بهترین چابکسوار هفته

کمال دلیجه عطا با دو قهرمانی و کسب ۱۶ امتیاز ؛ چابکسوار برتر این هفته شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول❌ آتلار
دور سوم❌ ترنادو۲ – واویلا
دور چهارم❌ جالی جامپر – کادنزا
دور ششم❌ دراگل – سیگان – گلد لیدی – راک استار

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۸۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

هفته هشتم رقابتهای سوارکاری امروز به علت بارندگی شب گذشته که تا قبل از شروع کورس اول ادامه داشت به دلیل ماسه ای بودن پیست اسبدوانی گنبدکاووس در شرایطی خاص و بهترین شکل بدون حادثه برگزار شد.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته نهم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز پنجشنبه بیستم دیماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۳

۱۴ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

43142

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک