با رقابت 52 راس اسب:

savarkari turkmensnews 13o 300x197 - هفته هشتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسسوارکاری-ترکمن نیوز- هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۲ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران،  در هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۶۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۲ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۲ رأس اسب از نژادهای دوخون و ترکمن در ۶ دور ۱۰۰۰ متر و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های از ۳ تا ۵ سال ، مبتدی و نبرده، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که علی عطایی با اسب تیر رئیسی زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب کالیبر و ابوطالب چاری زاده با اسب بتین رئیسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و رامین قهرمانی در این دور جایگاه چهارم را با اسب ردری کسب کرد.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ۲ سال، مبتدی، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر بود که پیمان قلرعطا با اسب جان بابا زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و آرمین آق آتابای با اسب گان رانر و بنیامین ملایی با اسب جوی وان به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس آق اویلی بشگرد با اسب مک سلن بود.

در دور سوم اسب‌های ۳ تا ۴ سال ،از ۲ تا ۴ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب والا۲ به کسب مقام اول شد و عبدالحلیم قبادی با اسب سویلای و امیر مختومی با اسب شهرزاد به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس عبدالرحیم آرمیده با اسب سرگل۲ در جایگاه چهارم قرار گرفت.

4 5 300x184 - هفته هشتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های از ۳ تا ۷ سال، نبرده، دوخون،  به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که نورمحمد بهادر با اسب تری گر زودتر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب تاسارا و قربان محمد اودک با اسب کاپریکس به ترتیب دوم و سوم شدند و طاهر گوگ نژاد با اسب هیوا۲ در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

در دور پنجم اسب‌های از ۳ تا ۴ سال، از ۸ تا ۱۲ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۶۶۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب لان زا اولین نفر از خط پایان عبور کرد و بنیامین جرجانی با اسب اوچر بانو و آق اویلی بشگرد با اسب مای ناز نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و نورمحمد بهادر با اسب گل نسیم چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

رقابت دور ششم میان اسب‌های  ۳ تا ۴ سال، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۶۰۰ متر بود که بوطالب چاری زاده با اسب منوکید زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و بنیامین جرجانی با اسب بن جوی و رامین قهرمانی با اسب فرسام۲ به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس متین جرجانی با اسب بادیگارد بود.

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۱۹ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا ششم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

معرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس آق اویلی بشگرد با ۱۴ امتیاز چابکسوار برتر هفته هشتم کورس بهاره ۱۳۹۷ گنبدکاووس شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور ۱: پویا مختومقلی – آتاناز – پویان مختومقلی
دور ۲: ملسه – چاپارل – اونیس
دور۳: ساقه
دور ۴: تای سیز – نیلگون
دور ۵: دارنل بوی – روجیک
دور ۶: کلیپر

 

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته نهم مسابقات سوارکاری کورس بهاره ۹۷ گنبدکاووس روز جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۸

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک