با شرکت 63 راس اسب:

“هفته نوزدهم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز:  هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با شرکت ۶۲ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ در هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز جمعه (۳ اسفندماه ۱۳۹۷)، ۷۰ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۸ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۶۲ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ ,۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

 

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب پیکاسو مختومقلی زودتر از خط پایان گذشت و اسحاق یزدانی با اسب سکوت گز و طاهر گوگ نژاد با اسب شادکام به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که علی‌محمد غراوی با اسب توی استوری موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب شایان هج و پیمان قلرعطا با اسب پیشدار به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (برنده) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب حریف زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب کمال دالیجه عطا با اسب دسپانیه و آق اویلی بشگرد با اسب تانیلان کسب کردند.

“هفته نوزدهم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۳) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب هامون موفق به کسب مقام اول شد و علی‌محمد غراوی با اسب ریوکومو و نادر صالح پور با اسب شیمبو به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۴)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال صالح پور با اسب کروم اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آق اویلی بشگرد با اسب کوانتوم دوم شد، قربان محمد اودک با اسب دنیلا مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد تروبرد ،(هندیکاپ کلاس ۳)، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که موسی محمدی با اسب مستردن مقام اول این دور را کسب کرد، بنیامین جرجانی با اسب ریو آچا و ستار مهرانی با اسب ریگان عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

“هفته نوزدهم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون (کلاس ۲ (بنچ مارک ۱۰۵)) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب ویوا بوی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب کمال دلیجه عطا با اسب کایزن و پیمان قلرعطا با اسب تامارا کسب کردند.

 

آق اویلی بشگرد با کسب یک مقام اول، یک نائب قهرمانی و یک مقام سوم چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با کسب یک مقام اول، یک نائب قهرمانی و یک مقام سوم چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

 

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: باران سهیل

دور دوم: کوزی – پارادایس – لیلی۳ – گلد بنتلی

دور چهارم: نازقورام

دور ششم: جنی وان – لرد اسفینکس

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱/۱۴۴/۰۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته بیستم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز پنجشنبه ۹ اسفند ماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد. 

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۵

۰۳ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46141

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک