شرکت 63 اسب در هفته پایانی و قهرمانی اسبدوانی بندرترکمن

هفته نهم کورس سوارکاری تابستانه در بندر ترکمن جمعه 26 مرداد برگزارمی شوداخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته نهم (هفته قهرمانی) رقابت‌های اسبدوانی بندرترکمن با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  در هفته پایانی و قهرمانی رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل تابستان بندرترکمن روز جمعه ۲۶ مرداد ماه ۵۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۲ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۱ رأس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۱دور ۱۰۰۰ و  ۵ دور ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، ۸ تا ۱۲ امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که علی عطایی با اسب تیر رئیسی زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب مادیان طلا و اسحاق یزدانی با اسب بچه سیناخ به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند, در این دور جایگاه چهارم را یعقوب انفاس با اسب آهوی نوروزی کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، مبتدی، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قوللار عطا با اسب کادنزا به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب وال دایور استار و بنیامین جرجانی با اسب آل میدان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند، در این کورس امیر مختومی با اسب زیبای بندر در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور سوم اسب‌های ۳ ساله، از ۰ تا ۶ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب داز تاجر توانست مقام اول این دور را کسب کند و رامین قهرمانی با اسب آزادی و اسحاق قاضلی کر با اسب شیرین یلقی به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند، جایگاه چهارمی در این کورس به علیرضا شاهمیر با اسب بولارو رسید.

در دور چهارم میان اسب‌های ۳ ساله ، ۸ تا ۱۴ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۵۵۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب آژدار زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب بنیامین جرجانی با اسب گزل شاه و علیرضا شاهمیر با اسب یاشار۲ کسب کردند، نورمحمد بهادی با اسب کینگ ولف در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نور محمد بهادر با اسب طوبی اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آق اویلی بشگرد با اسب لیدی ناز دوم شد، آرمین آق آتابای با اسب سام  مقام سوم را کسب کرد و جایگاه چهارمی به اسب وروجک با چابکسواری پیمان قوللار عطا رسید.

در دور ششم اسب‌های دوخون ۳ ساله، از ۲۴ تا ۳۲ امتیاز، در مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که نورمحمد بهادر با اسب سیتی دنسر مقام اول این دور را کسب کرد، رامین قهرمانی با اسب فرسام ۲ و آق اویلی بشگرد با اسب سیگان نفرات دوم و سوم را به دست آوردند و آرمین آق آتابای با اسب تای سوران چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

نورمحمد بهادی چابکسوار برتر هفته قهرمانی بندرترکمنمعرفی بهترین چابکسوار هفته
در پایان هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، نورمحمد بهادر با دو مقام نخست و یک مقام دوم چابکسوار برتر این هفته از رقابت ها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور ۱️⃣: استار بوی۲
دور ۲️⃣: نهیر – حریف – رد وینز – لیپو آسیا
دور ۳️⃣: گرین کاپ
دور ۴️⃣: ملوان – نیو کلاسیک – شیدابن – سیتارا
دور ۵️⃣: گل یوکابد
دور ۶️⃣: سردار بندر

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا ششم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته نهم مسابقات سوارکاری کورس تابستانه ۹۷ بندرترکمن روز جمعه ۲۶ مرداد ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

خبرنگار: یاشار نیازی

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۰

۲۶ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32755

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک