ششم مسابقات اسبدوانی تابستانه بندرترکمن 15 1024x618 1 1 300x181 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شدتورکمن‌نیوز: هفته نهم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۲۵  مردادماه با رقابت ۴۵ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته نهم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن ۴۵ راس اسب ثبت نام کردند که با نظر دامپزشک میدان ۹ راس اسب حذف شدند و ۳۶ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در شش دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های نژاد ترکمن (کلاس ۵) (۳+ ساله) برای مسافت هزار متر وارد دپار (استارت) شدند که کمال دلیجه عطا با اسب ردوینز قهرمان شد و بنیامین جرجانی با اسب جنی ناز و مبین آسایش با اسب آژدر به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم اسب‌های نژاد دوخون ( کلاس ۶) (۳+ ساله)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب گلد دریم موفق به کسب مقام اول شد، سراج الدین اندروا با تری گر جایگاه دوم را از آن خود ساخت و آق اویلی بشگرد با اسب اورتی باند به مقام سومی بسنده کرد.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های  نژاد دوخون (Maiden) (۲ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که امیر مختومی با اسب بولت پایلت زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی را به ترتیب؛ بنیامین جرجانی با اسب ایلیاز و مهرداد خوجملی با اسب جاستین فای کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس ۴) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با سردار بندر موفق به کسب مقام اول شد آق اویلی بشگرد با اسب طلا به مقام دومی رسید و رامین قهرمانی با اسب اریس به مقام سومی دست یافت.

رقابت در دور پنجم اسب‌های  نژاد دوخون ( کلاس maiden) (2 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  امیر مختومی با اسب کینگ لین اولین نفر از خط پایان عبور کرد، بنیامین جرجانی با اسب پرنس آلپ و آق اویلی بشگرد با اسب سرجان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های  نژاد تروبرد ( کلاس ۴) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که مهرداد خوجملی با اسب جاهیل مقام اول این دور را کسب کرد، کمال دلیجه عطا با اسب دیانا و محمئ خوجملی با اسب گلد بنتلی عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

photo ۲۰۱۹ ۰۸ ۱۶ ۱۹ ۴۴ ۲۷ 300x300 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شدمعرفی بهترین چابکسواران هفته

امیر مختومی  با کسب ۳ قهرمانی چابکسوار برتر این هفته از رقابت‌ها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: سریما _ فریاد۲ _ کاراکو

دور دوم: هایدان _ گل آی جان

دور سوم: هیرو

دور چهارم: سامرسا

دور پنجم:  بلک اسپیدی _ تاوانورا

دور ششم: —

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ بیش از ۸۱ میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۰۲

۲۵ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59649

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک