جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگیاخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس گنبدکاووس گفت: ظرفیت های فرهنگی فوق العاده ای از جمله تنوع اقوام و فرهنگ غنی آنان را دارد و هفته فرهنگی فرصت خوبی برای نمایش این ظرفیت ها به مردم دیگر نقاط کشور و جهان است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی درجلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی این شهرستان از پایه گذاری و نامگذاری هفته ای به نام ‘هفته فرهنگی’ دراین شهرستان خبر داد و اظهار کردوی افزود: طرح نامگذاری هفته ای به نام هفته فرهنگی از مصوبات خوب کارگروه استانی است و در همه شهرستان های گلستان اجرا می شود.
وی گفت: دراین هفته بایستی متناسب با ظرفیت های فرهنگی شهرستان، برنامه هایی با موضوعات مختلف مرتبط با این حوزه به دبیری شهرداری گنبدکاووس اجرا شود.
کریمی با تاکید برضرورت برنامه ریزی صحیح برای نامگذاری هفته فرهنگی در گنبدکاووس با اجرای برنامه های مناسب، تصریح کرد: برای تحقق این مهم، کارگروه تخصصی ویژه ای در شهرداری تشکیل و نقطه نظرات پیشنهادی دستگاه های فرهنگی، نخبگان، دانشگاهیان و جوانان دریافت می شود.
دراین نشست برخی اعضای کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی گنبد نیز نقطه نظرات پیشنهادی خود درخصوص زمان و نوع برنامه های قابل اجرا در هفته فرهنگی این شهرستان را بیان کردند.
تجلیل از فعالان شاخص فرهنگی و هنری، برگزاری بازی های بومی و محلی، شعرخوانی به زبان اقوام، معرفی مشاهیر و مفاخر فرهنگی و علمی، تهیه نشان فرهنگی شهرستان و اجرای نمایش های طنز هنری از جمله برنامه های پیشنهادی حاضرین برای هفته فرهنگی در گنبدکاووس بود.
به گزارش ایرنا، فرهاد شیبک معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این جلسه گفت: این شهرستان ظرفیت خوبی در حوزه میراث تاریخی، گردشگری و صنایع دستی اقوام دارد که می توان از آن در هفته فرهنگی استفاده کرد.
وی، افزایش تعلق خاطر به سرزمین مادری، معرفی ابنیه تاریخی، فرهنگی و ورزشی، رشد فرهنگی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی، توسعه گردشگری، افزایش مشارکت مردم و بهره گیری از نخبگان، جوانان و بانوان در فعالیت های فرهنگی را از مهمترین اهداف هفته فرهنگی برشمرد.
منصور طعنه گنبدی شهردار گنبدکاووس نیز دراین جلسه گفت: بزودی دبیرخانه هفته فرهنگی این شهر تشکیل و با دعوت از کارشناسان و نخبگان فرهنگی، زمان و برنامه های پیشنهادی این هفته بررسی و اعلام می شود.: این هفته فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت های فرهنگی اقوام است.

منبع: irna.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۴۶

۰۲ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38453

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک